Vybráno ze stránek EUROSHNET

Zdroj: 

Webové stránky diskusního fóra EUROSHNET lze navštívit na adrese http://www.euroshnet.eu. S některými informacemi, které byly v tomto prostoru zatím publikovány v letošním roce, vás nyní seznámíme.

Stránky jsou rozděleny na veřejnou část a chráněný sektor, který je vyhrazen pro registrované návštěvníky. Přístup, chráněný heslem, je vyhrazen pro odborníky z evropských institucí, zabývajících se problematikou BOZP, případně zapojených do normalizační, zkušební a certifikační činnosti nebo provádějících výzkum v oblasti bezpečnosti práce.

Pod heslem „Součinnost investorů – klíč k bezpečnosti výrobků“ se konala čtvrtá evropská konference o normalizaci, zkoušení a certifikaci v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví. Konference se konala ve finských Helsinkách koncem června 2012 a její výsledky, včetně řady prezentací je možno shlédnout na tomto odkazu 

Konference na téma bezpečnost práce v zemědělství se konala koncem srpna letošního roku ve švédském Ystadu. Navazující konference se konala v italské Raguse

V září se v Bruselu konaly dny evropské normalizace. Program je k dispozici zde.  K jednotlivým přednáškám, uvedeným v programu, lze stáhnout zajímavé prezentace v PowerPointu.

EUROSHNET upozorňuje na inspirující webové stránky, zabývající se bezpečností strojních zařízení. Odkaz na ně je zde. V německé nebo anglické verzi jsou zde předkládány informace se zaměřením pro výrobce, prodejce i uživatele. Autoři stránek vyzývají ke spolupráci na rozšiřování obsahu webu i další zájemce.

Problematikou akreditace subjektů posuzujících shodu se zabývá zpráva KAN č. 47. Náplní rozsáhlého textu je problematika nového legislativního rámce a obsah používaných norem a předpisů v souvislosti s aktuálními právními předpisy Evropské unie. Zpráva je k dispozici zde.

Ve dnech 25. a 26. září 2012 se v Bruselu konaly Dny normalizace. Program je k dispozici zde. Tato pravidelná akce je obvykle dvoudenní, kdy první den je věnován plenárnímu zasedání, kde jsou vysvětlovány různé úkoly CEN a CENELEC, zatímco náplní druhého dne jsou workshopy zaměřené na detailní vysvětlování vybraných okruhů otázek. Příští Dny normalizace se budou konat 23. a 24. dubna 2013, bližší informace zde.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout X youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail