Účinné zavádění inteligentních digitálních systémů sledování BOZP a podpora začleňování

Inteligentní digitální systémy sledování BOZP využívají ke sledování rizik na pracovišti a k prevenci pracovních úrazů a nemocí z povolání digitální technologie. Jsou součástí nositelných zařízeních, vybavení nebo aplikací pro chytré telefony a mají potenciál zvýšit bezpečnost pracovišť.

Tyto systémy mohou rovněž přispět k lepšímu začleňování a větší rozmanitosti tím, že budou podporovat specifické skupiny osob, jako jsou starší a migrující pracovníci, pracovníci se zdravotním postižením a těhotné ženy, a řešich jejich potřeby.

Avšak aby tyto technologie byly skutečně úspěšné a přínosné pro všechny, je třeba se nejprve zaměřit na určité aspekty: na míru zapojení pracovníků a organizační kulturu, strukturu podniku, technologickou infrastrukturu atd.

Naše dva nové diskusní dokumenty vysvětlují, jak účinně zavést inteligentní digitální systémy sledování podporující začleňování. Nahlédněte do nich!

Digitální systémy sledování BOZP: zavádění nových technologií ke sledování bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na pracovišti

Digitální systémy sledování BOZP: podpora začleňování a rozmanitosti na pracovišti

Obr.: © sitthiphong - stock.adobe.com

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout X youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail