EU OSHA

01.07.2010
Zdroj:
Ačkoliv v Evropské unii pracuje v oboru úklidových služeb téměř 3,6 milionu osob, tento sektor bývá často opomíjen. Každý podnik potřebuje pracovníky úklidových služeb, ale tyto služby jsou jen zídka ve firmách považovány a nejdůležitější činnost.
19.11.2009
Zdroj:
Portrét včelaře získal první cenu v evropské fotografické soutěži za bezpečnější a zdravější pracoviště
05.11.2009
Zdroj:
Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) letos v rámci 52. mezinárodního filmového festivalu dokumentárních a animovaných filmů v Lipsku poprvé podpořila Filmovou cenu za zdravé pracoviště o nejlepší dokument s pracovní tematikou. Vítězem za rok 2009 se stal snímek s názvem Kvetoucí business (A Blooming Business) holandského režiséra Tona Van Zantvoorta, který pojednává o extrémně těžkých pracovních podmínkách v globalizovaném květinovém průmyslu.
23.10.2009
Zdroj:
Ačkoliv v Evropské unii pracuje v oboru úklidových služeb téměř 3,6 milionu osob, tento sektor bývá často opomíjen. Každý podnik potřebuje pracovníky úklidových služeb, ale tyto služby jsou jen zřídka ve firmách považovány za nejdůležitější činnost. Obvykle jim je v rámci podniku přiřazována nízká priorita a také je velmi často vykonávají subdodavatelé. A to i přesto, že na nekvalitní úklidové služby mohou podniky doplatit, například v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, kde důsledkem nedostatečné hygieny může dojít ke ztrátě licence.
16.10.2009
Zdroj:
V rámci dvouleté kampaně „Zdravé pracoviště“ se zaměřením na hodnocení rizik se v období od 19. do 23. října uskuteční Evropský týden bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, který organizuje Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) a její partneři.
09.10.2009
Zdroj:
Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) zveřejnila výsledky celoevropského průzkumu veřejného mínění na téma bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Podle zjištění průzkumu se Evropané ve velké míře obávají, že nynější hospodářská krize by mohla mít negativní vliv na ochranu zdraví a bezpečnost při práci a že ohrozí lepší podmínky pracovního prostředí, kterých bylo podle nich za posledních pět let dosaženo. Mnoho Evropanů se rovněž domnívá, že jsou dobře informováni o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a považují to za důležitý faktor při výběru nového zaměstnání.
07.08.2009
Zdroj:
Termín uzávěrky celoevropské fotografické soutěže, kterou zorganizovala Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci, se blíží. Poslední snímky zaměřené na bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné odevzdat do 15. srpna 2009. Soutěž vzbudila u občanů celé Evropské unie značný zájem – do dnešního dne bylo přihlášeno více než 500 snímků.
31.07.2009
Zdroj:
Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) poprvé přichází s podporou pro Filmovou cenu za zdravá pracoviště, která je udílena nejlepšímu dokumentárnímu filmu na téma práce. Toto ocenění bude finančně podpořeno částkou 8 000 EUR a předáno na 52. mezinárodním festivalu dokumentárních a animovaných filmů v Lipsku (DOK Leipzig).
08.05.2009
Zdroj:
Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) vyhlásila novou fotografickou soutěž zaměřenou na problematiku zdravého a bezpečného pracoviště.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail