Jakou odbornost nyní potřebují podle nové právní úpravy učitelé fyziky?

Zdroj: 

Na dotaz odpověděla Ivana Blažková.

Mám dotaz ohledně odbornosti učitelů fyziky. Jakou odbornost nyní, po zrušení vyhl. č. 50/1978 Sb., potřebují pro svoji výuku ve škole a provádění pokusů ve výuce?

Vyhlášku č. 50/1978 Sb., o odborné způsobilosti v elektrotechnice, nahrazuje nařízení vlády č. 194/2022 Sb., o požadavcích na odbornou způsobilost k výkonu činnosti na elektrických zařízeních a na odbornou způsobilost v elektrotechnice. Nařízení vlády na rozdíl od vyhl. č. 50/1978 Sb., § 11 nezná kvalifikaci ve zvláštních případech týkající se absolventů vysokých škol, vědeckých pracovníků a učitelů. Podle tohoto nařízení vlády osoby, na něž se hledí pro vymezený okruh činností jako na elektrotechniky (§ 5), přestože nesplňují stanovené požadavky na odbornou kvalifikaci k výkonu činností v elektrotechnice pro osoby znalé, jsou mimo jiné učitelé, kteří používají při výuce na školách elektrická zařízení pod napětím, pokud byli v používání zařízení prokazatelně zaškoleni a jejich znalosti právních a ostatních předpisů k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci souvisejících s jejich činností byly ověřeny v rozsahu stanoveném v § 9 nařízení vlády.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail