3. národní konference "Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství v ČR - aktuální témata 2013"

Zdroj: 
Dne 12. 6. 2013 se konala v Praze v Jednacím sálu Senátu Parlamentu ČR 3. národní konference Bezpečnost a ochrana zdraví ve školství v České republice - aktuální témata 2013.

Konferenci pořádal Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR pod záštitou předsedy výboru Marcela Chládka za podpory Stálého výboru pro sociální a zdravotní problematiku Rady vlády pro BOZP, Akademie práce a zdraví, o. s., České společnosti dorostového lékařství České lékařské společnosti J. E. Purkyně, Státního zdravotního ústavu a Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v.v.i.

Konference se účastnila řada odborníků, jejichž prezentace zde uvádíme. Článek věnující se podrobněji tématu BOZP ve školství včetně informací z konference, bude publikován později v rubrice Téma BOZPinfo.

Prezentace ke stažení:

Komentáře

Ergonomie také v Senátu?

14.06.2013 - 15:34 Radoslav Vlasák
Již 3. ročník národní konference k BOZ ve školství byl velmi přínosný - méně už tomu tak nejspíš bylo v pocitech účastníků. Sezení v jednací síni Senátu se (snad vyjma předsednických míst, která jsou vybavena židlemi) - aspoň podle mne - rozhodně nedá nazvat ergonomickým. A také ergonomie byla přitom jedním z témat konference (byť pro školky a školy). Ostatně - v jednacím sále Poslanecké sněmovny je to prakticky totéž. Na základě osobní zkušenosti tedy vůbec nezávidím poslancům a senátorům jejich několikahodinové prodlévání v těchto místnostech.

Naprosto s Vámi, pane Vlasáku

16.06.2013 - 13:16 Norbert Chalupa
Naprosto s Vámi, pane Vlasáku, souhlasím. S kolegou jsme odcházeli se stejnými pocity. Zazněl tam dotaz jednoho z účastníků (lékaře) ve vztahu k PLS. Myslím, že měl naprostou pravdu. Vyhl. č. 79 se týká převážně lékařů a vůbec jim nezávidím řídit se tímto prováděcím předpisem s mnoha diskutovanými nejasnostmi. Mimochodem, za ty odměny zákonodárců se to sezení vydržet dá.....

Re:

17.06.2013 - 13:43 Radoslav Vlasák
No, pane Chalupo, to jistě dá - ale zdraví by přece jenom mělo být přednější. A ke zmíněné vyhlášce? Tak to - většinou - dopadá (a nejenom v tomto případě), když se moc nedá na názory nezávislých odborníků z praxe. Příkladů by se dalo vyjmenovat dost - ale odborná veřejnost to ví a ostatní to zřejmě zase až tak moc nezajímá.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail