Zaměstnanci vyřizující reklamace elektrozařízení a vyhláška 50

Zdroj: 
Na dotaz odpověděla Ivana Blažková.

Naši zaměstnanci testují reklamovaná elektrozařízení, například telefony, fény, vrtačky poté, co je zákazníci z různých důvodů vrátili. Musí mít zaměstnanci odbornou způsobilost podle "vyhlášky 50" nebo musí být provedena revize na zařízení? Zařízení zapojují do zásuvky a neví se, jak s danou věcí zákazník zacházel.

Revize elektrických spotřebičů se provádějí vždy po opravě, rekonstrukci nebo úpravě. Dále při předpokládané nebo zjištěné závadě. Zaměstnanec, který testuje reklamované zařízení, by měl být poučen tak, aby rozeznal závažnost a druh závady a výrobek předal případně reviznímu technikovi, přímo jej vyřadil, nebo nechal opravit. Poučení zaměstnance by mělo být ve smyslu vyhlášky č. 50/1978 Sb. § 4. Pracovníci poučení mohou měřit zkoušecím zařízením při informativních zkouškách výrobků, elektrického nářadí apod.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail