Řízení BOZP pracovníků v odvětví dopravy a skladování: nová zpráva o průzkumu ESENER zveřejněna

Odvětví dopravy a skladování je velmi rozmanité a zahrnuje širokou škálu povolání, mimo jiné například řidiče a vedoucí skladu. V tomto odvětví pracuje v EU více než 10 milionů pracovníků, cílený přístup k BOZP je tudíž velmi důležitý.

Agentura EU-OSHA zveřejnila zprávu Doprava a skladování – zjištění z Evropského průzkumu podniků na téma nových a vznikajících rizik (ESENER), která zkoumá řízení BOZP v tomto odvětví na základě zjištění ze tří kol průzkumu (provedených v letech 2019, 2014 a 2009) a rozhovorů se zástupci odvětví.

Zpráva uvádí faktory, které mají vliv na řízení BOZP v tomto odvětví, jako je velikost podniku, a hlavní rizikové faktory týkající se pracovníků, jako je dlouhé sezení a riziko úrazu při práci se stroji. Zabývá se rovněž nejčastějšími zdravotními problémy, včetně muskuloskeletálních poruch a problémů v oblasti duševního zdraví, a obsahuje na míru šitá doporučení, jak zlepšit BOZP v tomto odvětví.

K dispozici je rovněž shrnutí zprávy. Souhrnné výsledky průzkumu pro toto odvětví můžete zkoumat také pomocí vizualizace dat z průzkumu ESENER.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail