Reedice příručky "Bezpečnost mimoškolní práce s dětmi a mládeží"

Zdroj: 
Sdružení Mladých ochránců přírody opět vydává publikaci zaměřenou na bezpečnou práci s dětmi mimo prostředí školy.

A odsuzuje se……dle §217 trestního zákona… - to by jistě probralo z dřímoty úplně každého, natož vedoucího mimoškolního kolektivu dětí a mládeže. Snahou všech solidních spolků je, aby se podobné „hrůzné sny“ nestávaly smutnou realitou – právě proto se pořádají různá školení, kvalifikační kursy, VVZ,… Literatury, zejména té stravitelné souhrnné právní v oblasti „mimoškolní práce s dětmi“, bohužel není mnoho (většinou je totiž problematika roztříštěna do mnoha zdánlivě nesouvisejících zákonů, vyhlášek,…) a tak mnohdy „dobrá rada nad zlato“. A ke všemu se člověk ještě dozvídá, že „neznalost zákona neomlouvá“…

Naštěstí opět vyšla zásadní příručka „Bezpečnost mimoškolní práce s dětmi a mládeží“, kde se autorský tým pod vedením zkušeného autora kompletně zhostil celé široké problematiky. Suchý text je prokládán praktickými příklady z praxe (člověk se až diví, co všechno se může stát) a graficky jsou vždy zdůrazněny hlavní pasáže jednotlivých kapitol. Toto vydání je rozšířeno o mnoho aktuálních kapitol (např. Pověření nezletilého k činnosti jménem organizace, Etnická, kulturní a náboženská specifika, Návštěva činnosti organizované jiným subjektem, Práce dětí, Pořádání činnosti pro veřejnost,…) s tím, že právní stav je k 1.6.2007.

Bližší podrobnosti o uvedené příručce (vydalo Sdružení Mladých ochránců přírody v roce 2007, ISBN 978-80-903969-1-3, 224 stran) jsou na http://www.smop.cz v sekci  „Bezpečnost“. Věřím, že přírůstek do vaší odborné oddílové, spolkové, střediskové, klubovní,… knihovny neujde pozornosti a najde si k vám cestu. Nechci malovat čerty na zeď, ale jak říkával Suvorov „Předem varován – lépe vyzbrojen“.


Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail