Publikace z oblasti krizového řízení

Zdroj: 

Prostřednictvím MV – generálního ředitelství HZS ČR je v současnosti postupně distribuována více než dvousetstránková publikace Krizové řízení autorů Josefa Říhy a Dany Procházkové.

Prostřednictvím MV – generálního ředitelství HZS ČR je v současnosti postupně distribuována více než dvousetstránková publikace Krizové řízení, autorů Prof. Ing. Josefa Říhy, DrSc. a RNDr. Dany Procházkové, DrSc.

Jedná se o příručku z oblasti krizového řízení, která shrnuje řadu odborných poznatků, možných přístupů a zkušeností z praxe, a to jak u nás, tak i v zahraničí. Svým rozsahem publikace postihuje více či méně podrobně však jen některé vybrané oblasti krizového řízení.

Text publikace se na první pohled jeví jako málo uspořádaný a někde až rozporuplný. Při podrobnějším seznámení však čtenář objeví řadu informací a poznatků, které by musel pracně vyhledávat a dávat je to do příslušných souvislostí.

Zdánlivá rozporuplnost textu však hovoří ještě o jedné skutečnosti. Odborná veřejnost stále častěji a stále hlasitěji upozorňuje na neexistenci společného, obecného pohledu na krizové řízení („teorie krizového řízení“) a volá po jeho vytvoření. Nemohla by tato publikace tvořit jeden z podkladů k diskusi na toto téma?

Přijměme tedy zmíněnou publikaci takovou, jakou je. Chybějící či z pohledu někoho rozporuplně prezentované skutečnosti nechť jsou nám výzvou k tomu, jak na uváděné poznatky navázat, případně je dále rozšířit.

Věřím, že se tato publikace stane zajímavým doplňkem pro studium problematiky krizového řízení.

ZDROJ:
Adamec, Vilém. Nová publikace z oblasti krizového řízení. 112, č. 7, s. 19.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout X youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail