Může specializovaný ambulantní lékař provést prohlídku svého zaměstnance?

Zdroj: 

Na dotaz odpověděla MUDr. Jarmila Rážová, Ph.D.

Jako právnická osoba (nestátní zdravotnické zařízení) mám 1 zaměstnance a jsem z lékařského oboru (specializovaný ambulantní lékař). Mohu si pracovnělékařskou prohlídku svého zaměstnance provést sama?

 

Toto je možné pouze v případě, kdy se jedná o lékaře v oboru všeobecné praktické lékařství nebo pracovní lékařství. V případě lékařů z jiných oborů toto možné není, protože zákon č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění pozdějších předpisů, v ustanovení § 54 odst. 1 jednoznačně uvádí, že poskytovatelem pracovnělékařských služeb je poskytovatel v oboru všeobecné praktické lékařství, nebo poskytovatel v oboru pracovní lékařství.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail