Muskuloskeletální poruchy a psychosociální rizika: jak může snížení pracovního stresu napomoci při zotavení a návratu do práce

Muskuloskeletální poruchy související s prací provází nejen fyzická rizika, ale také psychosociální rizikové faktory, jako jsou nejistota zaměstnání a nízká úroveň sociální podpory. Nový diskusní dokument zkoumá dopad psychosociálních rizik na návrat do práce v případě osob s muskuloskeletálními poruchami.

Jeho závěrem je, že mezi důležité faktory úspěšného návratu do práce patří celkové hodnocení rizik zahrnující fyzická i psychosociální rizika, naplánovaný program pro návrat do práce, zapojení pracovníků do celého procesu a pozitivní a podpůrné pracovní prostředí. Dokument stanoví zásady správné praxe a uvádí příklady z různých odvětví.

Přečtěte si diskusní dokument o psychosociálních rizicích a návratu do práce v případě osob s muskuloskeletálními poruchami.

Více informací o prevenci a řízení muskuloskeletálních poruch najdete na webových stránkách kampaně Zdravé pracoviště na období 2020-2022.

Další tipy získáte v publikaci Zdraví pracovníci, prosperující společnosti – praktický průvodce k zajištění dobrých pracovních podmínek.

Foto: Adam Nieścioruk - Unsplash

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail