Praktické nástroje pro inkluzivnější a zdravější pracoviště

Agentura EU-OSHA podporuje CHRODIS PLUS, iniciativu EU na posílení inkluzivnosti pracovišť a pracovní schopnosti zaměstnanců s chronickými onemocněními. V rámci tohoto projektu byla zveřejněna pracovní schránka „Zaměstnání a chronická onemocnění“, která obsahuje dvě složky: školicí nástroj pro vedoucí pracovníky a soubor nástrojů pro pracoviště.

Cílem školicího nástroje pro vedoucí pracovníky je zvyšovat povědomí o přínosech začleňování na pracovišti a správné praxe v oblasti řízení zaměstnanců, kteří jsou na pracovišti vystaveni riziku chronických zdravotních problémů.

Soubor nástrojů pro pracoviště slouží jako kontrolní seznam i jako inspirace a usnadňuje přijímání konkrétních a realizovatelných opatření na podporu zdraví na pracovišti. Konkrétně zahrnuje poradenství týkající se ergonomie a způsobů, jak se vyhnout dlouhému sezení, a rovněž případovou studii o bolesti v bedrech.

Pracovní schránku na téma chronických onemocnění a zaměstnání vyvinulo v rámci iniciativy CHRODIS PLUS osmnáct partnerů z jedenácti zemí EU za finanční spoluúčasti Evropské komise.

Seznamte se s pracovní schránkou na téma chronických onemocnění a zaměstnání zpřístupněnou v rámci iniciativy CHRODIS PLUS.

obr.: http://chrodis.eu/

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Nové příspěvky publikované na informačním serveru BOZPinfo.cz

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail