Podívejte se na naše praktické tipy pro práci z domova a chraňte své zdraví

Nová databáze praktických nástrojů a pokynů týkajících se muskuloskeletálních poruch vám umožňuje snadno získat více informací o řadě rizik muskuloskeletálních poruch a způsobech jejich zvládání, včetně těch spojených s prací z domova.

V aktuálních podmínkách izolace z důvodu pandemie COVID-19 jsou miliony evropských pracovníků nuceny pracovat na plný úvazek z domova, aby se snížilo riziko nakažení virem. Jedná se o novou realitu, která by se mohla podepsat na našem zdraví. Mezi rizika související s prací z domova, která by mohla mít dopad na muskuloskeletální i duševní zdraví pracovníků, patří dlouhé intervaly sedavé práce, nedostatek fyzické aktivity, práce v izolaci, nejasná hranice mezi placenou prací a soukromým životem a stres.

Naše zcela nová databáze praktických nástrojů a pokynů týkajících se muskuloskeletálních poruch vám umožňuje snadno získat více informací o řadě rizik muskuloskeletálních poruch a způsobech jejich zvládání, včetně těch spojených s prací z domova. Obsahuje odkazy na zdroje z celé Evropy: publikace, případové studie, pokyny, praktické nástroje i audiovizuální materiály. K dispozici je v současnosti více než 550 záznamů a v průběhu kampaně na období 2020–2022 nazvané Zdravé pracoviště si posvítí na fyzickou zátěž budou prováděny pravidelné aktualizace.

Projděte si záznamy v databázi týkající se muskuloskeletálních poruch a práce z domova.

Přečtěte si článek na OSHwiki s praktickými tipy pro práci z domova.

Obr.: PagDev z Pixabay

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail