Otazníky kolem pojištění žáků v zájmovém kroužku při ZŠ

Zdroj: 
Na dotaz odpověděl Jan Průša.

Jsem učitelka na základní škole a chtěly bychom společně s kolegyní v rámci mimoškolních aktivit žáků vést turistický kroužek určený žákům druhého stupně. Při předběžném sestavování programu a formalit kolem přihlášek zájemců jsme narazily na problematiku pojištění žáků na výletech, které se budou konat o sobotách a nedělích. Platí pro takovéto akce pojištění žáků, které má škola běžně sjednané? S jakými podmínkami nebo omezeními? A jak by to bylo s případným úrazem některé z nás vyučujících?

Předpokládám, že povedete turistický kroužek ve stejném režimu jako jsou ostatní mimoškolní akce dané školy. V tom případě jsou žáci pojištěni stejně jako ve škole při vyučování, nebo na školním výletě. V případě úrazu učitelky se bude jednat o její pracovní úraz, který škola odškodní.

Mimoškolní aktivitou žáka se ale také může myslet aktivita žáka, kterou neorganizuje daná škola, ale k těmto aktivitám pronajímá pouze své prostory. Třeba pro kroužek pletení, tance, šermu nebo uváděný turistický kroužek. Pak se samozřejmě na tyto akce pojištění školy nevztahuje a ani při úrazu učitelky by se nejednalo o pracovní úraz, který by škola odškodnila.

Autor článku: 

Komentáře

Osvč a pojištění žáků

19.11.2014 - 11:00 Bohdana Stuchlíková
Dobrý den, jak je to s pojištěním dětí, navštěvující zájmový kroužek, který bych chtěla založit u nás na vesnici, jako OSVČ? Předem velice děkuji za odpověď.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail