Nové diskusní dokumenty o budoucnosti práce: kybernetická bezpečnost a nábor

Začlenění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci do nových podnikových trendů, mezi něž patří kybernetická bezpečnost a elektronický nábor, ukazují její přínosy pro podniky i zaměstnance.

Náklady na globální kybernetickou bezpečnost se do roku 2025 vyšplhají na 10,5 bilionu USD. I když při kybernetickém útoku představuje největší obavu odcizení důležitých údajů, kybernetické útoky mohou ohrozit rovněž zaměstnance. Mezi rizika patří hackerské útoky, v rámci kterých je zlovolně přebírána kontrola nad výrobními procesy nebo které se zaměřují na průmyslové roboty či autonomní vozidla. Společnosti, které hodnotí své vystavení kybernetickým hrozbám, tak musejí zohlednit i nově vznikající rizika pro bezpečnost a zdraví svých zaměstnanců.

Na druhou stranu digitalizace mění budoucnost celé oblasti náboru, vyhledávání pracovních míst a očekávání kladená na zaměstnance i zaměstnavatele. Nejnovější vývoj při ochraně pracovníků proti covidu-19 poukázal na důležitost politik v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci při lákání nových zaměstnanců.

Přečtěte si diskusní dokumenty Začleňování bezpečnosti a ochrany zdraví při práci do posuzování kybernetických bezpečnostních rizikBezpečnost a ochrana zdraví při práci jako klíčový faktor pro přilákání nových zaměstnanců.

Podívejte se na shrnutí webináře kontaktních míst Budoucnost práce.

Další informace naleznete v našem tematickém oddíle IKT a digitalizace.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail