Identifikace vysoce rizikových odvětví: agentura EU-OSHA spojila síly s Výborem vrchních inspektorů práce

Rychlé změny pracovního prostředí v důsledku digitalizace a zavádění nových forem práce, k čemuž přispěla i pandemie covidu-19, přinášejí nové problémy v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Současně by neměla být opomíjena tradiční rizika a vysoce riziková odvětví, jako je těžba, lesnictví a stavebnictví.

K řešení vznikajících problémů v oblasti BOZP je zapotřebí mnohostranný přístup, jakož i shromažďování údajů na vlastních pracovištích. K lepšímu porozumění a řešení souvisejících obav by mohli významně přispět inspektoři práce v oblasti BOZP se svými názory na rizika a dotčená odvětví a skupiny pracovníků. Inspektoři práce navíc hráli důležitou roli během pandemie při prevenci a kontrole šíření onemocnění covid-19 na pracovištích.

Agentura EU-OSHA proto společně s Výborem vrchních inspektorů práce (SLIC) provedla komplexní průzkum, jehož cílem bylo zjistit, která povolání a odvětví jsou vysoce riziková.

Přečtěte si zprávu Zjištění inspektorů práce ohledně toho, která povolání a odvětví jsou v Evropě považována za vysoce riziková: průzkum agentury EU-OSHA a výboru SLIC.

Obr.: © EU-OSHA

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail