I v práci správně sedět, správně stát

Zdroj: 

Praktická příručka pro bezpečnější pracovní prostředí

Tato brožura poskytuje základní informace a nabízí přístupy potřebné k zajištění správné ergonomické pozice během pracovní doby. Materiál má sloužit jako pomůcka zaměstnancům i jejich zaměstnavatelům, manažerům, pracovníkům BOZP, zkrátka všem, kteří si tento problém uvědomují a chtějí ho adekvátním způsobem řešit.

V posledních letech se hlavní zaměření ergonomie pracovního postoje soustřeďuje nejen na komfort, ale především na prevenci zranění a muskuloskeletálních onemocnění. Ergonomie představuje účinný nástroj, který mohou odborní pracovníci, vlastníci podniků a manažeři využít k tomu, aby zabránili těmto negativním aspektům.

Mimo prevence pracovních úrazů se ergonomie zabývá také zlepšením pracovních podmínek, a to odstraněním překážek na pracovišti, které brání zaměstnancům podávat lepší výkon odpovídající jejich možnostem a schopnostem. Další výhodou uplatnění ergonomie na pracovišti je vyšší efektivita a produktivita. Pro aplikaci ergonomických přístupů v praxi jsou zásadní odborné znalosti, které se snaží v obecné rovině poskytnout tato příručka, kterou najdete v rubrice Ke stažení/Plnotextové publikace zdarma ke stažení, ale i proaktivní motivace a kooperace všech zainteresovaných v pracovním procesu.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail