Chytré digitální systémy pro BOZP

Zdroj: 

Výzkumný úkol BOZP v transformující se společnosti reaguje na aktuální situaci a očekávaný vývoj, kdy transformace v oblasti ekonomiky, vztahu mezi životním prostředím a lidskou společností, digitalizace, změn na trhu práce, ale také zkušenosti s pandemií, společně vyvolávají potřebu reagovat na nově se objevující nebo nestandardně se vyvíjející rizika a modifikovanými prostředky řešit rizika stávající.

V závěru roku 2023 se řešitelský tým pod vedením Mgr. et Mgr. Josefa Senčíka zaměřil na téma digitalizace. Pokrok v digitálních technologiích nevyhnutelně utváří naši budoucnost. Digitální technologie přináší příležitosti pro zaměstnance a zaměstnavatele, ale také nové výzvy a rizika pro BOZP.

Dosažené výsledky související s digitalizací na pracovišti pod názvem Chytré digitální systémy pro BOZP jsou rozděleny do pěti materiálů, které najdete v rubrice Digitalizace

  1. Digitální systémy pro monitorování BOZP na pracovišti;
  2. Monitorovací systémy k řízení pracovníků prostřednictvím umělé inteligence;
  3. Práce prostřednictvím platforem;
  4. Automatizace pracovních úkolů;
  5. Práce mimo pracoviště a hybridní práce.

©2023

Tento výsledek byl finančně podpořen z institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace na léta 2018–2022 a je součástí výzkumného úkolu 01-S4-2022-VUBP BOZP v transformující se společnosti, řešeného Výzkumným ústavem bezpečnosti práce, v. v. i., v letech 2022–2024.
 

 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout X youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail