Bezpečná automatizace úkolů při práci: nová zpráva porovnávající případové studie

Využívání umělé inteligence a robotiky k automatizaci nebezpečných nebo opakujících se úkolů na pracovišti v rámci ochrany pracovníků je na vzestupu. Mohly by se však vyskytnout i problémy v oblasti BOZP, které je třeba vzít v úvahu, nebo nová rizika, která by měla být v těchto raných fázích účinně řešena.

Za účelem objasnění tohoto složitého tématu vydala agentura EU-OSHA zprávu porovnávající případové studie týkající se pokročilé robotické automatizace. Zpráva se zabývá zaváděním systémů založených na umělé inteligenci a inteligentních kolaborativních robotů (kobotů) a jejich dopadem při automatizaci úkolů v práci se zaměřením na zajištění bezpečnosti pracovníků.

Kromě toho se soubor souvisejících informačních dokumentů zabývá různými aspekty: výzvami a příležitostmi v oblasti BOZP vyplývajícími z takovéhoto zavádění, doporučeními pro automatizaci kognitivních úkolů, doporučeními pro automatizaci fyzických úkolů, hnacími silami, překážkami a doporučeními pro takováto zavádění, usnadněním organizačního přijetí systémů založených na umělé inteligenci.

Podívejte se na závěry z našeho nedávného semináře s názvem Pokročilá robotika a systémy založené na umělé inteligenci používané k automatizaci úkolů: důsledky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci.

Zajímáte se o automatizaci úkolů? Nenechte si ujít nadcházející kampaň Bezpečná a zdravá práce v digitálním věku – je to jedna z prioritních oblastí!

Prohlédněte si všechny publikace o pokročilé robotice a automatizaci úkolů.

Obr.: © panuwat – stock.adobe.com

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail