Zahájení internetové informační kampaně "BEZPEČNĚ DO PRVNÍHO ZAMĚSTNÁNÍ"

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v.v.i., vyhlašuje internetovou informační kampaň s názvem „BEZPEČNĚ DO PRVNÍHO ZAMĚSTNÁNÍ“, která si klade za cíl přispět ke zvýšení informovanosti a povědomí mládeže, končící studium a připravující se do světa trhu práce včetně těch, kteří pracují během studia (učňovské praxe, částečné úvazky, brigády o prázdninách, víkendech) o bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) a celkově ji motivovat k žádoucímu chování.

V České republice je dlouhodobě zaznamenávána vysoká míra rizikového chování a jednání mladé generace. Míra úrazovosti pracujících ve věku do 24 let je výrazně vyšší, než míra úrazovosti ostatních věkových kategorií. V roce 2009 bylo zaznamenáno 6194 pracovních úrazů osob ve věku do 24 let. Údaje dokladují závažnost problematiky i nutnost ji různými preventivními aktivitami pomáhat systematicky řešit. Před ukončením školní docházky a vstupem na trh práce je třeba mládež informovat o problematice BOZP, o rizicích a jejich prevenci.

Kampaň se koná od 18. dubna do 20. května 2011 v rámci řešení úkolu, který vychází z cílů EU v oblasti BOZP: snížit pracovní úrazovost do r. 2012 o 25 %. 

Více informací najdete na http://skoly.vubp.cz.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail