RSS kanál, pohodlný odběr novinek z portálu BOZPinfo

RSS je technologie, která dokáže doručovat zájemcům informace o nových článcích na jeho oblíbeném webu v průhběhu celého dne. Co RSS umí a jak jej nejlépe můžete využít? S použitím RSS totiž už nikdy nezmeškáte žádný nový článek z BOZPinfo :o)

1. Co je to RSS?
RSS (Really Simple Syndication) je formát souboru založený na XML, který slouží pro tzv. syndikaci — tedy pro přebírání anotací článků zpravodajských serverů (tzv. News Assistent). Výhody RSS ocení ti, jejichž čas je drahý — tedy všichni. Díky syndikaci můžete pohodlně sledovat zpravodajství ze všech Vašich oblíbených zdrojů v kratším čase. Další výhodu přináší RSS pro uživatele s pomalým připojením k internetu, protože pro přehled zpravodajství stačí stáhnout jeden malý soubor!

... a pro laiky:  Technologii RSS lze jednoduše popsat jako chobotnici, která pravidelně kontroluje zadané zdroje informací a uživatele informuje o novinkách, jež našla. V praxi to znamená, že pokud jednou navštívíte stránku, podporující RSS, a přidáte ji do své čtečky RSS kanálů, pokaždé, když se na takové stránce objeví nový text, počítač vás na tuto novinku upozorní.

2. Jak RSS použít
Pro načtení RSS souboru potřebujete speciální program, tzv. "RSS čtečku". Čtečka může být nezávislý software, nebo to může být lišta v prohlížeči či na ploše. Jakmile uživatel takovou čtečku má, potřebuje pouze URL kanálu, který si potom do ní sám přidá. Na internetu jsou k dispozici odkazy na různé čtečky, např. nove okno  RSSPoint, FeedReader, Mozilla Firefox. aj.

Do čtečky zadejte URL požadovaného RSS kanálu a již můžete sledovat nejnovější články. Čtečky vytvářejí seznamy novinkových položek v podobě odkazů s popisem. Když některá položka uživatele zaujme, může na ni kliknout a otevřít ji dál. Čtečka RSS pro

3. Nabízené RSS kanály
Seznam zpravodajských RSS kanálů serveru www.buggyra.com v Českém jazyce. Ostatní verze naleznete vždy v příslušné jazykové mutaci webu.
Pokud autor webu použije RSS, návštěvníci jeho stránek jistě ocení možnost získat informace bez nutnosti jeho návštěvy. Oproti jiným způsobům propagace webu (např. newslettery) není nutná registrace návštěvníka a odpadají tak problémy s neochotou sdělovat svá osobní data. Webu to v konečném důsledku přinese zvýšení návštěvnosti, protože se lidé budou více vracet. Koncepce RSS tak umožňuje udržovat s návštěvníky webu trvalý kontakt.
Každý web může mít více než jeden RSS kanál.

Obvyklé označení kanálu RSS na daných webových stránkách je formou oranžové ikony, např. RSS kanál 

Chcete vědět ještě víc?

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail