Projekt OSHVET přináší BOZP do odborných učeben

Evropský týden odborných dovedností, který se koná od 23. do 27. října 2023, je součástí Evropského roku dovedností a jeho cílem je propagovat odborné vzdělávání a přípravu jako atraktivní možnost pro kariéru a způsob vzdělávání.

Je to ideální čas na zhodnocení projektu OSHVET agentury EU-OSHA, jehož cílem je zvýšit povědomí o významu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci mezi učiteli a studenty odborných škol v celé Evropě. 

Iniciativy projektu OSHVET sahají od projektu zaměřeného na začlenění BOZP do odborného vzdělávání s interaktivními zdroji a kurzu ergonomie v Belgii až po projekt „Dig-i-Ready“ na podporu účastníků vzdělávání se speciálními potřebami pro inkluzivní digitální vzdělávání v Bulharsku. 

Mezi další iniciativy patří programy budování kapacit pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci v kompetenčních centrech v Kosovu a národní plán BOZP na období 2021–2025 ve Francii, který klade důraz na začlenění BOZP do počátečního vzdělávání s cílem zvýšit bezpečnost mladých učňů. 

Z průzkumu ve Finsku vyplynulo, že 60 % studentů odborných škol si všimlo rizik v oblasti bezpečnosti práce na svých školních pracovištích, což vedlo ke kampani vyzývající studenty, aby vyjádřili svůj názor.

Nenechte si ujít další iniciativy projektu OSHVET a seznamte se s akcemi v rámci Evropského týdne odborných dovedností.

Obr.: © Parilov/stock.adobe.com

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail