Projekt HR184/09 Ergonomické řešení pracovního místa pro osoby se zdravotním postižením

Cílem projektu je na základě odborných poznatků a zkušeností z oblasti ergonomie zpracovat požadavky na řešení pracovního místa pro osoby se zdravotním postižením.

Anotace: Cílem projektu je na základě odborných poznatků a zkušeností z oblasti ergonomie zpracovat požadavky na řešení pracovního místa pro osoby se zdravotním postižením. Výsledky výzkumu budou publikovány a přinesou informace především pro zaměstnavatele a úřady práce o možnostech ergonomického řešení pracovního místa pro osoby s různým zdravotním postižením a současně budou vhodnou odbornou pomůckou zaměstnavatelům při řešení této problematiky. V neposlední řadě by měly motivovat zaměstnavatele a budoucí zaměstnance k širšímu začlenění osob se zdravotním postižením na normální trh práce.
Klíčová slova: osoby se zdravotním postižením; ergonomie; pracovní místo; ergonomická úprava pracoviště
Řešeno: 07/2009 - 12/2009
Příjemce: Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v.v.i.
Řešitel: RNDr. et Mgr. Petr Skřehot
Poskytovatel: MPSV

VÝSTUPY

  • J - Článek v odborném periodiku (Jimp, Jsc a Jost)

Časopoisecký článek

MACLOVÁ, Irena; SKŘEHOT, Petr. Ergonomické řešení pracovního místa pro osoby se zdravotním postižením : informace o projektu Výzkumného ústavu bezpečnosti práce v roce 2009. Časopis výzkumu a aplikací v profesionální bezpečnosti [online], 2009, roč. 2, č. 3. Dostupný z WWW: http://www.bozpinfo.cz/josra/josra-03-2009/maclova_skrehot-projektinfo.html. ISSN 1803-3687.
Anotace: Cílem tohoto úkolu je vymezení problémů, které souvisejí s úpravou pracovních míst určených pro zdravotně postižené zaměstnance. Nedílnou částí je také analýza současného stavu, zaměřená na úpravu a specifické vybavení pracovních míst pro zdravotně handicapované osoby.
Klíčová slova: disabled people

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail