Pracovní doba v domově mládeže

Zdroj: 

Na dotaz odpověděla JUDr. Eva Dandová.

Vychovatelé v domově mládeže pracují ve směně od 12:00 do 21:00 hod. a od 20:30 do 8:30 hod. V čase od 8:30 do 12:00 hod. a od pátku od 8:30 do pondělí do 12:00 hodin není v domově mládeže nikdo. Splňují tito vychovatelé nárok na zkrácení pracovní doby z titulu dvousměnného nebo třísměnného provozu?

Pokud se ti vychovatelé pravidelně střídají jeden týden odpolední směna (myslím od 12:00 do 20:30 hod.) a druhý týden noční směna (od 20:30 do 8:30 hod.), pak jde o klasický dvousměnný provoz. To nevadí, že je přetržitý, dvousměnný provoz nebývá nepřetržitý. Pak mají stanovenou týdenní pracovní dobu 38 ¾ hod. týdně.

Autor článku: 

Komentáře

pracovní doba

19.10.2019 - 10:16 Eva Červená
Dobrý den. Platí zkrácení pracovní doby podle§79 odst.2 i pro kategorii zaměstnanců uvedených v § 109 odst.3. Konkrétně vychovatelky v dětském domově, kde je nepřetržitý provoz a nerovnoměrně rozvržená pracovní doba. Zřizovatel je kraj a vychovatelky jsou pedagogičtí pracovníci. Kolik je v tomto případě stanovená týdenní pracovní doba?

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Nové příspěvky publikované na informačním serveru BOZPinfo.cz

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail