Ostrava hostila burzu práce

Zdroj: 
Ostrava 16. května 2007 – V Ostravě se v první polovině měsíce května konal již druhý mezinárodní trh pracovních příležitostí. Pro všechny zájemce o práci jak v České republice, tak ve státech Evropské unie jej pořádal EURES - Evropské služby zaměstnanosti ve spolupráci s Úřadem práce v Ostravě a ostatními českými úřady práce.

Ostrava 16. května 2007 – V Ostravě se v první polovině měsíce května konal již druhý mezinárodní trh pracovních příležitostí. Pro všechny zájemce o práci jak v České republice, tak ve státech Evropské unie jej pořádal EURES - Evropské služby zaměstnanosti ve spolupráci s Úřadem práce v Ostravě a ostatními českými úřady práce.

Zájemci o práci v zahraničí mají možnost informovat se o pracovních příležitostech v zemích EU/EHS a Švýcarska na každém úřadu práce, kde jim poradí EURES poradci. Tentokrát se jim ale už podruhé naskytla příležitost setkat se s potencionálními zaměstnavateli tváří v tvář. „V loňském roce jsme uspořádali první job fair, abychom umožnili všem zájemcům o práci v zahraničí zjistit, jaké možnosti se jim nabízejí. Všichni návštěvníci se tak mohli setkat se svými potencionálními zaměstnavateli a dozvěděli se podrobné informace o jednotlivých nabídkách. Tato akce sklidila velký úspěch, a proto se letos konal již druhý ročník,“ uvádí Ing. Lenka Fabíková, ostravská EURES poradkyně a jedna z pořadatelek 2. ročníku mezinárodního trhu pracovních příležitostí.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 29 subjektů nabízejících práci. „Naše pozvání přijali EURES poradci z 12 států EU/EHP a 17 zaměstnavatelů z Evropské unie. EURES poradci zastupovali Velkou Británii, Polsko, Rakousko, Bulharsko, Finsko, Norsko, Francii, Nizozemí, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko a samozřejmě Českou republiku. Zaměstnavatelé k nám kromě naší republiky zavítali také z Norska, Finska, Belgie, Holandska, Irska, Velké Británie a Německa,“ přibližuje nabídku pracovních příležitostí Ing. Fabíková.

Na jednoho zaměstnavatele, který se job fairu zúčastnil, připadalo průměrně 20 míst. Byli zde ale i zaměstnavatelé, tzv. agentury - zaměstnavatelé, kteří nabízeli neomezený počet pracovních pozic. Celkově si mohli návštěvníci trhu pracovních příležitostí vybrat z více jak 500 nabídek. „Nejčastější nabídky, se kterými se návštěvníci setkávali, byly pozice technického charakteru. Poptávka byla zejména po svářečích, soustružnících, konstruktérech a pomocném stavebním  personálu. Nechyběly však ani poptávky po zdravotnickém personálu, finančních poradcích či zaměstnancích pro hotelový komplex,“ popisuje Ing. Fabíková.

Největší zájem projevili návštěvníci o holandského zaměstnavatele Work Apply. Čím je to dáno, vysvětluje Ing. Fabíková: „Velkou výhodou tohoto zaměstnavatele bylo to, že disponoval česky mluvícím zaměstnancem. Mohli se tu tak uplatnit i uchazeči, kteří neovládají žádný cizí jazyk.“

I když celá akce trvala pouze jeden den, zúčastnilo se jí na 1.500 účastníků. „Zaznamenali jsme zde návštěvníky jak z Ostravy a jejího okolí, tak i ze středních Čech, Slovenska a Polska,“ uvádí Ing. Fabíková a závěrem dodává: „Je pro nás velkým úspěchem, když víme, že je o mezinárodní trh pracovních příležitostí velký zájem jak ze strany zaměstnavatelů, tak ze strany uchazečů, a že plní svá očekávání. Za zmínku jistě stojí fakt, že někteří návštěvníci nastoupí do nové práce již během 14 dní.“

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail