Nová zpráva analyzující zjištění druhého Evropského průzkumu podniků na téma nových a vznikajících rizik (ESENER-2) zkoumá evropskou praxi v oblasti BOZP z širšího hlediska.
Zpráva upozorňuje na skutečnost, že přestože tradiční rizika týkající se bezpečnosti práce jsou v Evropě povětšinou dobře zvládána, zdravotní a psychosociální rizika tak dobře řízena nejsou. Za účelem komplexnějšího řízení zdravotních a psychosociálních rizik v rámci správné praxe v oblasti BOZP je třeba rozšířit současné postupy.
Zpráva konstatuje, že pro uplatňování správné praxe v oblasti BOZP ve společnostech je zásadně důležité, zda se na řízení BOZP intenzivně podílí vedení a zástupci zaměstnanců a zda jsou k dispozici potřebné zdroje (jak finanční prostředky, tak zaměstnanci). Velké firmy a podniky působící ve výrobních odvětvích a zpracovatelském průmyslu obvykle vykazují řízení BOZP na vyšší úrovni, přesto je ale i v těchto organizacích stále kladen důraz spíše na tradiční rizika týkající se bezpečnosti než na zdravotní a psychosociální faktory.
Zpráva poukazuje na propojenost současné politiky a praxe EU, což umožňuje stavět na zlepšeních, kterých bylo v oblasti BOZP dosaženo v posledních letech, a upevnit je.
Vkládat příspěvky do diskuzí mohou pouze přihlášení uživatelé. Využijte přihlašovací a registrační formulář.