Kdy bude platná vyhláška o pracovnělékařských službách?

Zdroj: 
Na dotaz odpověděl JUDr. Pavel Kučina.

Mám dotaz ohledně vyhlášky, kterou se stanoví organizace, obsah a rozsah pracovnělékařských služeb a postup při posuzování zdravotní způsobilosti k vzdělávání a jeho průběhu a posuzování zdravotní způsobilosti k práci nebo službě. V jaké je fázi a kdy se počítá s její platností?

Vyhláška, kterou se stanoví organizace, obsah a rozsah pracovnělékařských služeb a postup při posuzování zdravotní způsobilosti k vzdělávání a jeho průběhu a posuzování zdravotní způsobilosti k práci nebo službě, bude prováděcím předpisem k zákonu č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách. Vydání vyhlášky bylo citovaným zákonem uloženo Ministerstvu zdravotnictví ČR.

Podle našeho zjištění je vyhláška ministerstvem zdravotnictví připravena a probíhá vyhodnocení připomínek vzešlých z mezirezortního připomínkového řízení (stav k 26.7.2011).

Na otázku, kdy se počítá s platností této vyhlášky, může odpovědět jen Ministerstvo zdravotnictví ČR, které vyhlášku vydává.

Autor článku: 

Komentáře

a co se na MZd zkusit zeptat.

29.08.2012 - 07:22 Václav Syrový
Informace obsažené v odpovědi jsou totiž všeobecně OZO známé.

Dotaz na MZČR

30.08.2012 - 19:19 Aleš Ducháček
Dobrý den, dotaz na MZČR moc nepomůže, protože paní bezprostředně zodpovědná za koordinaci tvorby a schválení této vyhlášky - slyšel jsem jí na semináři v červnu a bohužel zapomněl její jméno - to rovněž nedokáže říci. Tehdy tvrdila, že vyhláška byla odsunuta na druhou kolej kvůli naléhavějším zákonům, ale že bude "snad do prázdnin" - to se zjevně nestalo a status fáze projednávání vyhlášky uvedený na webu MZČR se za poslední měsíce neměnil. O prázdninách se moc velký posun čekat nedal, tak nezbývá doufat, že s návratem z dovolených se na věci zase začne pracovat - snad to do 1. 4. 2013 stihnou:-) S pozdravem, MUDr. Aleš Ducháček

Re: Dotaz na MZČR

30.08.2012 - 22:20 Václav Syrový
Dobrý večer pane Ducháčku. Děkuji za odpověď. Syrový.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail