Dostatečné vzdělání pro zkoušku z odborné způsobilosti v elektrotechnice

Zdroj: 

Na dotaz odpověděl Ing. Josef Vozobule z Technické inspekce ČR.

Měl bych otázku ohledně vyhlášky č. 50/1978 Sb. Potřeboval bych získat odbornou způsobilost podle § 6. Jsem letecký mechanik s maturitou (23-45-L/009). Podle dřívějšího školského zákona byl letecký mechanik pod označením 24-53-4, který figuruje ve vyhlášce 50 jako dostatečné vzdělání pro složení zkoušky. Je to tak?

Z mého pohledu by bylo logické, aby již zavedené kvalifikace pokračovaly v nezměněné podobě. Do nařízení vlády č. 194/2022 Sb., o požadavcích na odbornou způsobilost k výkonu činnosti na elektrických zařízeních a na odbornou způsobilost v elektrotechnice, které nahradilo vyhlášku č. 50/1978 Sb., se promítly v duchu § 2 tři skutečnosti - vzdělání v oboru 26 Elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika; vzdělání v jiném obsahově splňujícím oboru a úplné profesní kvalifikaci v oboru 26 Elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika. Vzdělání v jiném obsahově splňujícím oboru potvrzuje podle § 9 odst. 5 písm. c) škola, která vystavila doklad o odborné kvalifikaci, nebo Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail