Alpiq v Kladně oslavil 10 let bez pracovního úrazu

Kladenská energetická společnost Alpiq Generation (CZ), která provozuje moderní elektrárny v Kladně a ve Zlíně, se může chlubit novým rekordem. V sobotu 13. září 2014 oslavila již 3650 dní, tj. 10 let bez pracovního úrazu s pracovní neschopností.

Elektrárna společnosti Alpiq Generation (CZ) s.r.o., dále jen "ACGZ", která je stoprocentně vlastněná švýcarským energetickým holdingem Alpiq, dosáhla tohoto rekordu díky svému dlouhodobému systému v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví. Mezi konkrétní aktivity, které společnost v této oblasti vyvíjí, patří zavedení systému školení a výchovy zaměstnanců, kontrol zařízení i používání správných a bezpečných postupů, důsledné používání osobních ochranných pomůcek, aktivní analýzy rizik při provádění všech prací, včetně sledování a rozborů stavů, které by mohly vést k nehodám a přijímání účinných opatření.  

Vysoká úroveň bezpečnosti práce se netýká pouze pracovníků AGCZ, ale dodržování přijatých standardů vyžaduje i na svých partnerech. Ročně do elektrárny přichází okolo tisíce zaměstnanců dodavatelských firem. Nové zkušenosti, nové poznatky a zajímavé postřehy si tak odnášejí do svých mateřských společností, a tím se úroveň bezpečnosti práce dostává i mimo společnost AGCZ.  

 „V našich elektrárnách v Kladně i ve Zlíně neustále optimalizujeme systémy řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Toto sice vyžaduje nemalé investice a aktivní přístup našich zaměstnanců, ale výsledky ukazují, že naše snaha a úsilí je korunováno úspěchem. Na rekord, kterého jsme nyní dosáhli, jsme náležitě pyšní a moje díky a ocenění patří zejména našim zaměstnancům,“ říká Milan Prajzler, generální ředitel společnosti AGCZ.   

Zavedený systém je pravidelně kontrolován nejen samotnou společností, ale také nezávislými auditory. V roce 2005 AGCZ zavedla a aktivně používá systém OHSAS 18 001, který je zaměřen na bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Každoročně je kontrolním auditem ověřováno plnění požadavků a po každých třech letech je prováděn náročný recertifikační audit. 

Firma AGCZ je od roku 2006 několikanásobným držitelem titulu "Podnik podporující zdraví", který získala v rámci programu každoročně vyhlašovaném Ministerstvem zdravotnictví ČR. Dále se může pochlubit titulem "Bezpečný podnik", který jí byl v minulém roce udělen Ministerstvem práce a sociálních věcí již počtvrté. 

Mezi další aktivity společnosti, v rámci dlouhodobého programu péče o zaměstnance, patří například zdarma očkování proti chřipce, v rekonstruované administrativní budově společnost zřídila fit centrum, zakoupila masážní lehátko, hradí každému zaměstnanci čtyři vstupy měsíčně do kladenského Aquaparku. Pravidelně na podzim dostávají všichni zaměstnanci vitaminové balíčky, pravidelně jsou pro ně organizovány cyklistické a turistické výlety, včetně zimního lyžování v Alpách a letní sportovní akce s názvem Kolojízda.

Komentáře

?

21.10.2014 - 12:15 Radoslav Vlasák
Zmíněná společnost jistě péči o BOZP věnuje takřka maximum - ale že by během 10 let žádný drobný pracovní úraz, ke kterým jistě docházelo, nevyžadoval léčení s pracovní neschopností, je takřka neuvěřitelné, zvlášť pro praktiky (a zřejmě i s ohledem na statistiku a počet pravděpodobnosti)...

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail