Pozvánka na workshop KULTURA BEZPEČNOSTI

Zveme vás na workshop Kultura bezpečnosti, který se uskuteční dne 22. listopadu 2023 od 14 do 17 hodin v rámci výzkumného úkolu 03-S4-2023-VUBP Předávání informací v oblasti BOZP, krizového řízení a ochrany obyvatelstva pro širokou veřejnost prostřednictvím technologických trendů.

Kladli jste si někdy otázky typu

  • Jak můžeme motivovat zaměstnance k tomu, aby se více zajímali o bezpečnost?
  • Proč zaměstnanci nepoužívají přidělené osobní ochranné pracovní prostředky?
  • Proč si zaměstnanci zvolili riskovat?

Dříve možná platilo, že pracovní úrazy byly pouze přímým důsledkem nedbalého nebo nebezpečného chování zaměstnanců. Zatímco nyní většina osob zodpovídajících za bezpečnost a ochranu zdraví na pracovištích akceptuje, že většina pracovních úrazů je způsobena kombinací zaměstnanec, zaměstnavatel, práce a pracovní faktor.

Kultura bezpečnosti znamená aktivní zapojení zaměstnanců, vysoké povědomí o bezpečnosti, týmovou spolupráci, angažovanost a otevřenou komunikaci založenou na důvěře. Díky tomu zlepšuje také produktivitu, kvalitu i efektivitu. Investice věnované do rozvoje kultury bezpečnosti jsou přínosem pro celý podnik společnost a pozitivně ovlivňují výslednou firemní kulturu.

 

Kultura bezpečnosti není jen regulérním požadavkem, ale investicí do budoucnosti organizace. Zajímá vás, proč by měla být kultura bezpečnosti prioritou a jak ji můžeme efektivně implementovat?

Workshop může být klíčem k transformaci pracovního prostředí na bezpečné, inovativní a prosperující místo pro všechny.

Lektoři

Mgr. et Mgr. Josef Senčík – úvodní slovo a moderování workshopu

Josef je odborně způsobilá osoba v prevenci rizik, koordinátor BOZP na staveništi a soudní znalec v oboru bezpečnost práce. Oboru se věnuje v rámci Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, v. v. i., ale má i bohaté zkušenosti z praxe ze spolupráce s veřejným i soukromým sektorem.


Mgr. Jaroslav Frank – Jak na kulturu bezpečnosti

Jaroslav má dlouhodobou praxi v oblasti aplikované psychologie práce a organizace a ve vzdělávání dospělých. V průběhu své kariéry získal značné zkušenosti s vedením tréninků manažerských dovedností v českých a nadnárodních společnostech od TOP managementu přes liniový management až po klíčové pracovníky.

V oblasti BOZP pracoval v projektech zaměřených na oblast kultury bezpečnosti a také na motivaci zaměstnanců k prevenci BOZP. Získal tak praktické zkušenosti s kultivací kultury bezpečnosti a motivací zaměstnanců k dodržování pravidel BOZP, s rozvojem specialistů BOZP v organizacích a vedl také workshopy s výkonnými zaměstnanci zaměřené na prevenci selhání lidského faktoru.

Více info 

Ing. Vítězslav Klement, MBA – Využití umělé inteligence v budování kultury bezpečnosti

Vítězslav je vystudovaný makro-ekonom, který se hned po škole vydal cestou online marketingu, tvorby obsahu a sociálních sítí. Od roku 2013 je spojen s mediální agenturou GroupM, kde si prošel hned několika pozicemi, při kterých se dostal k práci pro největší klienty v České republice.

Více info 

Ing. Oldřich Kolínský a Martin Pagáč – Bezpečnostní kultura ve společnosti Wrigley Confections, k. s.

Martin od roku 2019 pracuje ve společnosti Wrigley Confections. Začínal jako vedoucí směny a od roku 2021 je součástí malého týmu HSE. Zabývá se zejména motivací lidí k bezpečnosti a propagací tohoto oboru.

Oldřich na stejné adrese působí také od roku 2019, jako manager týmu HSE. Pracuje na naplnění HSE vize 2025, jejíž stěžejní součástí je i motivace pracovníků a budování kultury bezpečnosti. Oba reprezentovali zmiňovanou společnost v soutěži Safety Culture Award 2022/2023, která si odnesla obě hlavní ceny.

Registrace

Účast na workshopu je zdarma a bude probíhat prezenční formou ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce, v. v. i. (Jeruzalémská 1283/9, 110 00 Praha 1 – Nové Město, zasedací místnost, 2. patro), kde budou mít účastníci možnost živě diskutovat s našimi lektory. Účastníci obdrží informační materiály a k dispozici bude též drobné občerstvení. Pro zájemce, kteří se nemohou zúčastnit osobně, bude workshop streamován na YouTube kanálu VÚBP.

Přihláška na workshop

Kontaktní osoba: Ing. Kateřina Jurčová, jurcova@vubp.cz

 

Těšíme se na vaši účast.

 

 

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout X youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail