Pozvánka na konferenci Inovace v BOZP

Zdroj: 

Podtitul: management – technologie – souvislosti

Cílem konference chystané na 16. září 2020 do Prahy (místo konání bude upřesněno) je podat přehled o trendech a vlivech působících na současnou BOZP, společně se nad nimi zamyslet a diskutovat o nich. Konference je určena všem, kdo mají hlubší zájem o oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a chtějí nahlédnout do blízké budoucnosti oboru.

Konference bude mít dvě základní tematické roviny:

  •  Management. Moderní přístupy k managementu BOZP

Témata: motivace zaměstnanců k BOZP, kultura bezpečnosti, ISO 45 001, mindfulness a další metody práce s psychosociálními rizikovými faktory na pracovištích   

  •  Technologie. Reakce oboru na změny, které doprovázejí současnou digitalizaci většiny oblastí lidské činnosti a výrobních odvětví

Témata: chytré OOPP v internetu věcí, reportovací systémy pro BOZP, kolaborace člověka s robotem, rozšířená a virtuální realita, ergonomie

Inovovat není povinností v tom smyslu, v jakém nám povinnosti ukládá legislativa. Je to ale zaručená cesta, jak se vyhnout stagnaci. Inovativní přístup zvyšuje efektivitu a vyplácí se. Předpokladem inovace je schopnost odstupu a jiného pohledu na věc. Jiný pohled nejlépe zprostředkují podobně zaměření kolegové. Přijďte je potkat, vykročte z navyklých postupů, informujte se o trendech a přemýšlejte o svém oboru v souvislostech. Materiál vám k tomu poskytnou zajímaví řečníci se zkušenostmi s managementem BOZP i zástupci dodavatelů inovativních řešení.

Inovace nemusí znamenat jen revoluci, která převrátí obor naruby. Někdy může jít o drobnou nebo středně velkou změnu, která však odstartuje to, že se věci pohnou k lepšímu. Může to být technické vylepšení, ale třeba také jen změna v uvažování nebo přístupu k určitému problému.

Věříme, že sdílení inspirativních řešení má sílu vyprovokovat myšlení a umožnit vzniknout dalším nápadům. Proto pořádáme tuto konferenci zaměřenou na inovace v BOZP.

Ti, kteří se zajímají o oborové souvislosti nad rámec povinností daných právními předpisy, by akci rozhodně neměli vynechat. Konference bude skvělou příležitostí k setkání, výměně zkušeností, navázání nových profesních kontaktů i seznámení s dodavateli a jejich nabídkou.

Podrobnosti o programu doplňujeme v těchto dnech – sledovat můžete na www.kursy.cz/inovace. Při zadání kódu SKBPIN do registračního formuláře je 15% sleva z účastnického poplatku.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail