termíny prohlídek dle nové vyhlášky

10 příspěvků / 0 nový
Poslední
#1

termíny prohlídek dle nové vyhlášky

22. Duben 2013 - 12:41 Radka Šíbová

Vážený pane Neugebauere,

musím Vám oponovat ..... domnívám se, že jste paní Vodičkové neporadil správně. Její dotaz byl "Dosud jsme posílali zaměstnance školství na periodické prohlídky jednou za 3 roky. Pokud uplyne zaměstnanci platnost prohlídky např. v květnu 2013, a nově stanovíme lhůtu 6 let, kdy máme pracovníka na prohlídku poslat?"

Napsala bych jí asi toto ...... pokud půjde zaměstnanec v květnu 2013 na prohlídku, tak Vy si nemůžete stanovit další lhůtu za 6 let (předpokládám, že paní Vodičková tak usoudila z nové vyhlášky z § 11 odst. 2 ....... zřejmě je zaměstnanec v první kategorii) ..... ale musíte se řídit § 11 odst. 3 a přílohou vyhlášky č. 2 - II. riziko ohrožení zdraví ....... z čehož plyne, že pokud je zaměstnanec do 50-ti let půjde na prohlídku za 4 roky (2017), je-li starší tak půjde za 2 roky (2015). Nemyslím si, že bylo správné jí odsouhlasit prohlídku za 6 let, protože paní nečetla ještě přílohu č. 2 a tam je školství jasně dané (za 4 a za 2) dle odst. 3..

RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

20. Duben 2013 - 12:56 Jaroslav Krabica
z přílohy č. 2, k vyhlášce č. 79/2013 Sb., nic takového, jak uvádíte, neplyne. Viz.: http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?page=0&idBiblio=79688&recShow=21&fulltext=&nr=79~2F2013&part=&name=&rpp=100#parCnt Takže se lhůty periodických prohlídek u učitelů, řídí dle kategorizace prací.

RE: RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

20. Duben 2013 - 12:58 Radka Šíbová
<p>Vážený pane,</p> <p>bohužel opravdu nemáte pravdu, jde o to si přečíst přílohu č. 2 důkladně, vše jsem Vám popsala v meilu. Krásný den.</p>

RE: RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

18. Duben 2013 - 20:41 Vladimír Jindra
paní Šíbová má pravdu. Příloha č. 2 má 2 části - I. rizikové faktory pracovních podmínek a II. rizika ohrožení zdraví. První část která koresponduje s kategorizací prací, jenže neobsahuje všechny faktory a druhá část jsou pojaty spíš jako "bezpečácká" rizika a hned první bod druhé části jsou práce ve školách ...

RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

20. Duben 2013 - 12:49 Tomáš Neugebauer
Vážená paní Šíbová, jak již jsem Vám jednou odpověděl, problémem dotazu nebyla délka&nbsp;lhůty, ale od kdy začíná běžet. Sama uvádíte, že bylo uvedeno: " ...nově stanovíme lhůtu 6 let, kdy máme pracovníka na prohlídku poslat?" Odpovídal jsem na položený dotaz (je též použita chybná terminologie - pracovníky již nemáme, máme zaměstnance). A jak již jsem Vám jednou odpověděl, v obecné rovině máte pravdu.&nbsp;Konkrétní dotaz byl cílen jinam, a proto i odpověď byla směřována k tomu ciíli, bez ohledu na další skutečnosti.

RE: RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

20. Duben 2013 - 12:56 Tomáš Neugebauer
Máte jen částečnou pravdu. Z přílohy č. 2 nic takového opravdu nevyplývá. Vyplývá to z ustanovení § 11 odst. 3.

RE: RE: RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

20. Duben 2013 - 16:27 Tomáš Neugebauer
Važe tvrzení je nepřesné, neboť to nevyplývá z přílohy č. 2, ale z ustanovení § 11 odst. 3 vyhlášky č. 79/2013 Sb. s příhlédnutím k příloze č. 2, část II. tamtéž.

RE: RE: RE: RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

22. Duben 2013 - 10:35 Radka Šíbová
Dobrý den, pane Neugebauere, mé tvrzení je přesné ...... jak jsem popsala v příspěvku dne 20. 4. 2013 v 12.58 hod. ........ ale je zbytečné to vždy připomínat celé, když jsem to v úvodu jasně a zřetelně popsala a o slovíčkaření mi nejde (pracovník a zaměstnanec), jen o to, že jste paní Vodičkové neporadil správně. Vaše argumenty mě nepřesvědčily a trvám na svém, že jste jí měl oponovat, protože diskuze se začala na základě nové vyhlášky 79/2013 Sb.. Přeji krásný víkend.

RE: RE: RE: RE: RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

22. Duben 2013 - 12:41 Tomáš Neugebauer
Vážená paní, vaše tvrzení je nepřesné, neboť neobsahuje všechny informace. Navíc, pokud byste chtěla nějakou informaci vypustit, měla by být vypuštěna ta méně důležité, tzn. příloha, nikoliv paragraf, Vy jste udělala přesný opak. Z vašich příspěvků je viděl a nyní jste to sama&nbsp;i potvrdila, že máte problém s písemným projevem. Vaše příspěvky jsou velice špatně čitelné, neboť zařazujete samé tečky, v domnění, že si každý domyslí, co vy si myslíte, resp. co jste kdy někde napsala. Potom nechápete, že správná odpověď je odpověď na konkrétní dotaz a domýšlíte. Takže chyba není u mne, ale u vás. Pochopitelně máte nárok na svůj názor. To vám nikdo nebere. Ale uvědomte si, prosím,&nbsp;že může vycházet z vaší chybné interpretace. Tím končím diskusi s vámi, neboť vy nepřinášíte žádné argumenty, jen pouze své nepochopoení podstaty věci.

RE: RE: RE: RE: RE: RE: termíny prohlídek dle nové vyhlášky

22. Duben 2013 - 12:41 Radka Šíbová
<p>Vážený pane Neugebauere,</p> <p>poslední dovětek&nbsp;k Vám, zřejmě máte problém přiznat, že jste se zmýlil, takových pár lidí ve svém okolí mám. Určitě neradím, pokud si nejsem jista a to ve vašem případě s pí Vodičkovou, jsem si jista, že jste se zmýlil. Nebo Vám stoupla sláva do hlavy? Každý to nějak máme, budu ráda, pokud na mě nebudete reagovat. Krásný den.</p>

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail