Teplota ve škole

4 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

Teplota ve škole

28. Leden 2014 - 19:16 Ziggy

Dobrý den,

chci se zeptat na teplotu u nás na škole, teplota se pohybuje kolem 15-18° Celsia. Ve škole se nedá pobývat bez zimní bundy a rukavic. Celý minulí týden jsme seděli po 7 hodinách v 16° Celsia a již opakovaně jsem nastydl jako i ostatní spolužáci. Ředitel školy na naší výzvu nereaguje. Je vše v pořádku? Mohu situaci nějak řešit? A především, kde mohu situaci nahlásit? Děkuji

RE: Teplota ve škole

27. Leden 2014 - 19:52 Norbert Chalupa
Dobrý den, klimatické podmínky ve školách řeší vyhl. č. 410/2005 Sb. příloha č. 3, tab. č. 2. Pokud máte na mysli teplotu ve třídách, tak ta by měla být za určitých podmínek 22 st. C plus minus 2 st. Dále v příloze máte uvedeny teploty v ostatních prostorách (tělocvičny, šatny atd.) Dále: § 18 (1) Prostory zařízení pro výchovu a vzdělávání a provozoven pro výchovu a vzdělávání určených k pobytu musí být přímo větratelné. Požadavky na větrání čerstvým vzduchem (výměna vzduchu) v době využití interiéru jsou upraveny v příloze č. 3 k této vyhlášce. (2) Při poklesu teploty vzduchu v učebnách určených k pobytu dětí a žáků ve třech po sobě následujících dnech pod 18 °C, ne však méně než 16 °C, nebo při poklesu teploty vzduchu v těchto učebnách v jednom dni pod 16 °C musí být provoz zařízení pro výchovu a vzdělávání a provozoven pro výchovu a vzdělávání zastaven. Podnět k prošetření celé záležitosti můžete dát na KHS, příslušné územní pracoviště.

RE: Teplota ve škole

28. Leden 2014 - 19:16 Ing. Ondřej Teplý
Co se týče nahlášení tohoto stavu, tak bych ještě zvážil zřizovatele školy, tedy např. školský odbor mětského či krajského úřadu.

RE: RE: Teplota ve škole

28. Leden 2014 - 19:16 Norbert Chalupa
Máte pravdu, asi bych se to také snažil řešit nejprve na ,,domácí půdě.,,

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail