§ 92 nepřetržité volno

1 příspěvek / 0 nový
#1

§ 92 nepřetržité volno

17. Leden 2007 - 19:52 ivan smolík

Text příspěvkuPěkný den.

Mám dotaz jestli můj zaměstnavatel,neporušuje zákoník práce a to v § 92 o nepřetržitém volnu.

Pracuji v nepřetržitém provozu na elektrárně v pracovním ciklu 2ranní,2odpolední,2noční,2volno a to s nárokem na jedno tzv.z volno na jeden měsíc.Myslím že jedno z vono v měsíci tuto situaci neřeší.

V § 92 se ale uvádí,že by měl umožnit v sedmi dnech nepřetržité vono min 35hod.To znamená končím li 7 den noční v 6 hod ráno tak v sedmém dni mám jen nepřetržité volno jen 18 hod.Chci se zeptat jestli tím neporušuje zákoník práce?

A dále jestli by jste mohli napsat jakým jiným ciklem se dá řešit pracovní doba v nepřetržitých provozech.Máme zájem dělat 12 hod směny.I osmihodinové směny jen jinný ciklus.

děkuji Ivan Smolík

Ps možná že se mýlím tak prosím o vysvětlení.Děkuji

Podle § 92 zákoníku práce je zaměstnavatel povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl nepřetržitý odpočinek v týdnu během každého období sedmi po sobě jdoucích kalendářních dnů v trvání alespoň 35 hodin. U mladistvého (do 18 let) nesmí nepřetržitý odpočinek v týdnu činit méně než 48 hodin.

Pokud to umožňuje provoz zaměstnavatele, stanoví se nepřetržitý odpočinek v týdnu všem zaměstnancům na stejný den a tak, aby do něho spadala neděle.

V případech:

a) nutnosti podstatně zvýšit stav zaměstnanců na přechodnou dobu nepřesahující pět měsíců po soubě jdoucích v kalendářním roce,

b) prací ve spojích, v

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Nové příspěvky publikované na informačním serveru BOZPinfo.cz

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail