Školení na práci s motorovou pilou

5 příspěvků / 0 nový
Poslední
#1

Školení na práci s motorovou pilou

21. Únor 2007 - 11:26 Dušan Šikula

Prosím Vás, kdo dnes může dělat školení pro práci s motorovou pilou a jaká je doba periodického přezkoušení u této činnosti? Platí stejná pravidla i pro OSVČ?  Děkuji.

RE: RE: RE: Školení na práci s motorovou pilou

21. Únor 2007 - 11:26 Tomáš Neugebauer
Ano máte pravdu. Toto nařízení vlády již nestanoví žádné speciální školení týkající se obsluhu řetězové pily. U zaměstnavatele se uplatní povinnost vyplývající mu se Zákoníku práce § 103 odst. 2, podle kterého musí zaměstnance pracující s řetězovou pilou seznámit s ustanoveními v nařízení vlády č. 28/2000 Sb. (obsah a četnost školení určí zaměstnavatel). Avšak na OSVČ se tento paragraf Zákoníku práce nevztahuje, takže nemusí absolvovat žádné školení.

RE: Školení na práci s motorovou pilou

20. Únor 2007 - 20:23 Tomáš Neugebauer
Bezpečnostní požadavky pro práci s řetězovou pilou řeší nařízení vlády č. 28/2002 Sb. Tato pravidla se vztahují i na OSVČ (zákon č. 309/2006 Sb. § 12.

RE: RE: Školení na práci s motorovou pilou

21. Únor 2007 - 11:26 Dušan Šikula
Promiňte,ale nařízení vlády č.28/2002 neřeší vůbec problém proškolení a opakovaného školení řeší pouze Bezpečnost práce s mot. pilou. Mám tedy vycházet ze zákoníku práce a školení provádět jednou ročně? Děkuji.

Může OZO proškolit obskuhu

8. Listopad 2019 - 19:12 Jiří Horák
Může OZO proškolit obskuhu motorových pil? Děkuji

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Nové příspěvky publikované na informačním serveru BOZPinfo.cz

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail