Nezapsaný pracovní úraz

2 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

Nezapsaný pracovní úraz

28. Květen 2015 - 18:17 Lenka

Dobrý den,

pracuji jako stewardka v jedné vlakové společnosti, na vlaku se stále mlátíme a neustále máme nějaké modřiny. Mě se to jednou ale vymstilo a musela jsem se udeřit dost, že jsem na směne nebyla ani schopná práce. S vedoucí na vlaku jsme úraz nenáhlasily a nezapsaly. Pouze jeden s dispečerů mi donesl prášky na utlumení bolesti a poslal mě odjet směnu ještě zpátky do Ostravy. Vzhledem k tomu, že se úraz klasifikoval jako pohmoždění, tak jsem to nechtěla rešit. Později se až prokázala zlomenina a zaměstnavatel mi odmítl úraz zpětně uznat - ba dokonce mě odměnil vytýkacím dopisem, že jsem zanedbala své povinnosti.

Chtěla bych se zeptat, zda mám jestě nějakou šanci, úraz prokázat, když pochybuji o tom, že mi to četa potvrdí, aby pak vedení po nich "nešpapalo", jak se u nás v oblibě?

Děkuji moc

RE: Nezapsaný pracovní úraz

28. Květen 2015 - 18:17 Tomáš Neugebauer
<p>Paní Lenko, opravdu vaší zákonnou povinností bylo bezodkladně ohlásit svému vedoucímu zaměstnanci vznik pracovního úrazu. Díky tomu, že jste to neprovedla, je nyní na vás důkazní břemeno prokázat, že k úrazu došlo za podmínek pro jeho uznání za pracovní. Potřebujete svědecky doložit, že úraz vznikl v přímé souvislosti s plněním pracovních úkolů.</p> <p>Uvádíte, že úraz byl klasifikován jako pohmoždění. Kým? Kdy? Nemohla by vám tato osoba dosvědčit některé okolnosti?</p>

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail