hlášení pracovního úrazu OIP

4 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

hlášení pracovního úrazu OIP

30. Září 2009 - 10:18 Martin

Dobrý den. Potřeboval bych poradit s výkladem NV 494/01. Je mi jasné, že při úrazu vyžadujícím hospitalizaci delší než 5 dnů je nutné neprodleně zasílat záznam o úrazu na OIP. Jaké další podmínky platí pro ohlašování na OIP? (&4) do páteho dne v následujícím měsíci se musí hlásit všechny pracovní úrazy (myšleno ty, které způsobily pracovní neschopnost delší než 3 dny)? Děkuji

RE: hlášení pracovního úrazu OIP

30. Září 2009 - 10:18 Jiří David
Shrnuto - smrťáky poslat do 5 dní, ostatnízáznamy do 5 dní následujícího měsíce, ale ty s hospitalizací delší než 5 dny neprodleně oznámit.

RE: RE: hlášení pracovního úrazu OIP

30. Září 2009 - 10:18 Martin
děkuji.

RE: hlášení pracovního úrazu OIP

18. Září 2009 - 7:26 Jiří David
NV 494/2001 Sb. Není v něm uvedeno, že při úrazu vyžadujícím hospitalizaci delší než 5 dnů je nutné neprodleně zasílat záznam o úrazu na OIP. V § 3 odst. 1 je uvedeno, že "zaměstnavatel ohlásí pracovní úraz neprodleně...". Záznam o úrazu se posílá nejpozději do 5 pracovních dnů jen v případě smrtelného úrazu (viz § 5).

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail