BOZP a malá dílna

1 příspěvek / 0 nový
#1

BOZP a malá dílna

22. Březen 2014 - 12:08 Michal Skácel

Dobrý den

Jsem živnostník, jehož oborem je kovovýroba a dodávám do stavebnictví, takže jsem v situaci, kdy vydělám na provoz, něco i pro sebe, ale ten zisk je menší, než kdybych někde pracoval za minimální mzdu (ale ani taková práce u nás jednoduše není, takže než sedět a čekat kde mi co dají...).

Proč to píšu? Jednoduše nemám na to, aby jsem objednal nějakou agenturu, která by u mě zajišťovala BOZP, přesto bych rád měl i v tomto směru klidný spánek. Z knihovny jsem si půjčil dvě knihy o BOZP, ale že bych se dozvěděl nějaké informace, ketré bych uměl využít v praxi, to ne (jedinné, co jsem tak nějak chytil bylo označování komunikací, což u dílny s 90ti mety čtverečnými nemá stejně moc smysl).

Je pro mne nejaká jednoduchá cesta, jak mohu zjistit informace? Nevíte třeba o nějakém vzorovém článku, kde je to napsáno tak nějak srozumitelně (pro trouby, jako jsem já)? Asi ta problematika nebude jednoduchá a na nějaký článek, ale nějaké info konkrétní, jakože třeba je předpis, že na tolik a tolik m2 musím mít na dílně třeba hasící přístroj, nebo že tyhle stroje musí mít tabulky bzezpečnostní, nebo já nevím co.

Poradíte alespoň základ?

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail