Alergické reakce při provádění TV v krytu

2 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

Alergické reakce při provádění TV v krytu

1. Listopad 2015 - 18:57 Irena Rudecka

Dobrý den,

Vyučují na základní škole /už 9. rok/, kde se některé z hodin TV učí v protiletadlovém krytu bez oken , jen s odvetranim, povrch je koberec /nyní nejmíň 6 let starý/.Prostor podle mě nevhodný k provádění aktivit v TV , ale doposud jsme nějak ty hodiny zvládali, ii když někdy jsem musela s dětmi vyběhnout na čerstvý vzduch, protože kašlally a nemohly dýchat a prachu jsme měli plné oči i nos.

Minuly týden jsem po výuce v krytu dostala silnou alergickou reakci na prach, nemohla jsem dýchat, teklo mi z oči pak ještě 5 dni. Doktorka mi na ordinovalia antibiotika a sprej na rozšířeni dýchacích cest, jsem týden na neschopence. Ředitel nechtěl situaci s krytem řešit a ještě mi řekl, ze mi nedá na příští rok úvazek. Mohu žádat o náhradu škody vinou špatného pracovního prostředí?

Dekuji, Rudecka

RE: Alergické reakce při provádění TV v krytu

1. Listopad 2015 - 18:57 Norbert Chalupa
Vážená paní Rudecká, tak, jak situaci popisujete, je samozřejmě výuka tělesné výchovy naprosto nepřípustná. Neodpovídá to hygienickým kritériím stanoveným několika předpisy, kupř. vyhl. č. 410/2005 Sb., vyhl. č. 268/2009 Sb. Co se týče nároku na odškodnění, tak obdobný případ ve vztahu k alergii zde nedávno vysvětlovala JUDr. Dandová. http://www.bozpinfo.cz/rady/otazky_odpovedi/poskozeni_zdravi/alergie_kocky151028.html Oceňuji, že jste se za daných okolností pod dotaz podepsala. Mějte se hezky a uzdravte se!

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail