Největší idiot na žebříku zvítězil v soutěži

Toto není apríl!!! Ale vítězný příspěvek v soutěži, kterou vyhlásila "Ladder Association" ve Velké Británii.

Největší idiot na žebříku zvítězil v soutěži

Tato organizace vyhlásila soutěž, ve které měl být zvolen největší hazardér při práci na žebříku. Po třech měsících posílání fotografií se jasným vítězem soutěže stal tento příspěvek, který po hlasování na Facebooku získal přes 30 % hlasů.

Paradoxní je, že pracovníkovi, který se snaží dosáhnout vrcholu komína s rizikem pádu z obrovské výšky, se ani kýženého vrcholu dosáhnout nepodařilo. Aby toho nebylo málo, ještě si kbelík připevnil mezi žebřík a zeď, tak, aby se kbelík o zeď opíral. Pokud bychom měli uvést předpisy, které byly porušeny, tak by to byl například § 5 odst. 1 písm. c) z. č. 309/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nařízení vlády č. 362/2005 Sb., § 106 odst. 4 zákoníku práce a jistě by se našly i nějaké další.

Soutěž měla poukázat na nebezpečné používání žebříků a donutit pracovníky změnit špatné postupy. "Ladder Association" se nyní pokouší zjistit identitu onoho muže. Za odměnu, že přežil (což se zatím neví), mu chce nabídnout patřičné školení, které zjevně potřebuje.

Další ukázky špatné praxe při práci na žebříku můžete najít na www.facebook.com/ladderassociation.

Zajímají nás Vaše zkušenosti s tímto porušením BOZP. Své příspěvky napište do diskuze k článku.

Děkujeme všem účastníkům soutěže "Takto rozhodně ne!" za zajímavé fotografie. Tato soutěž skončila, ukázky porušování bezpečnosti práce a požární ochrany samozřejmě můžete posílat i nadále, ale již ne do této soutěže. V lednu 2016 budou zveřejněny poslední příspěvky.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail