MPSV zve na veletrh Jobs Expo

Zdroj: 

Lidé, kteří hledají práci nebo uvažují o změně zaměstnání, by si neměli nechat ujít mezinárodní veletrh pracovních příležitostí Jobs Expo, který se koná ve čtvrtek 8. a v pátek 9. března 2018 na Výstavišti v Praze-Holešovicích.

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) převzalo nad veletrhem záštitu.

Letošní již 8. ročník nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost osobně a neformálně oslovit vystavovatele z nejrůznějších odvětví, kteří nabízejí volná místa na českém pracovním trhu i v zahraničí. Zároveň se uskuteční řada užitečných přednášek na téma jak správně napsat životopis a motivační dopis, jak se připravit na pracovní pohovor nebo na co si dát pozor při uzavírání pracovního poměru.

MPSV je řídicím orgánem Operačního programu Zaměstnanost (OPZ), díky němuž je financována řada projektů. Jejich cílem je zvýšit zaměstnanost a odstranit bariéry na trhu práce. Na stánku MPSV lze získat informace o aktuálních výběrových řízeních jak v oblasti evropských fondů, tak v rámci celého resortu. Zaměstnanci MPSV zájemcům vysvětlí rozdíly mezi pracovním a služebním poměrem a představí širokou škálu benefitů, které zaměstnání ve státní správě nabízí.

Zástupci Úřadu práce ČR poskytnou zájemcům informace o aktuální situaci na trhu práce a nástrojích aktivní politiky zaměstnanosti včetně rekvalifikací. Návštěvníci se také dozvědí podrobnosti o projektech určených konkrétním skupinám uchazečů o zaměstnání. Poradenství se dostane i zaměstnavatelům. Dozvědí se například, jaké výhody pro ně plynou, pokud přijmou uchazeče z kategorie nezaměstnaných, jimž ÚP ČR věnuje zvýšenou péči (např. osoby se zdravotním postižením, rodiče dětí do 15 let, lidé, jimž je více než 50 let, dlouhodobě nezaměstnaní apod.).

Česká správa sociálního zabezpečení bude v roli jak zaměstnavatele, tak konzultanta na oblast důchodů. Návštěvníkům představí své volné pozice vhodné nejen pro absolventy středních či vysokých škol, ale pro všechny se zájmem podílet se na výkonu úřadu.

Veletrh je přístupný po oba dny v čase od 10 do 18 hodin. Vstup je pro všechny bezplatný bez nutné předchozí registrace. 

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail