Ochranné přilby versus nálepky

6 příspěvků / 0 nový
Poslední
#1

Ochranné přilby versus nálepky

29. Duben 2014 - 14:22 Tomáš Šulc

Dobrý den, na některých stavbách se absolvování vstupního školení z BOZP dokladuje samolepkou na ochrannou přilbu. Někteří výrobci nedoporučují použití některých lepidel a nátěrů s tvrzením, že může dojít k negativnímu působení chem. látek na ochranou přilbu a ztrátě fyzikálních vlastností. Dále se na ochranné přilby požaduje nalepit či napsat štítek s logem firky, jménem pracovníka atd. Zajímalo by mne podle jakého legislativního předpisu postupovat, abych se nedostal do problémů s investorem ani rozporu s legislativou.

RE: Ochranné přilby versus nálepky

24. Duben 2014 - 20:37 Vít Hofman
Doporučil bych se nad tím příliš nepozastavovat. Nahlédnout do "návodu" výrobce přilby. Pokud v něm není zakázáno, na přilbu nalepovat "samolepky", vyhověl bych investorovy. Pokud v návodu zakázáno bude (jakože nebude), tak popřemýšlejte o přilbách jiného výrobce, nebo, bohužel, příště můžete být také bez zakázky. Nemyslím, že by někdo v současné době dělal seriózní výzkum, zda samolepka může snížit ochranné vlastnosti přilby a dokud bych takové výsledky neměl v ruce, věřil bych "selskému" rozumu, že samolepka "v době životnosti přilby", přilbu nepoškodí. Že by toto bylo upraveno právním předpisem nebo technickou normou mi známo není. A výše uvedené výzkumy jsem také nikde nenašel. Můj osobní názor. S pozdravem, VH.

RE: RE: Ochranné přilby versus nálepky

29. Duben 2014 - 14:22 Vít Hofman
Jen ještě... 1) omluva za hrubky; 2) jen si dejte pozor při kontrolách přileb, aby pod samolepkou nebylo schováno nějaké poškození.

RE: RE: RE: Ochranné přilby versus nálepky

29. Duben 2014 - 14:11 Tomáš Šulc
Děkuji za Vaši odpověď. Dal jsem si tu práci a přečetl návod k použití u většiny ochranných přileb. Každý z výrobců zmiňuje, že je výrobce <u>nedoporučuje</u>

RE: RE: RE: RE: Ochranné přilby versus nálepky

29. Duben 2014 - 14:11 Tomáš Šulc
Děkuji za Vaši odpověď. Dal jsem si tu práci a přečetl návod k použití u většiny ochranných přileb. Každý z výrobců zmiňuje, že je výobce <u>nedoporučuje</u>

RE: RE: RE: Ochranné přilby versus nálepky

29. Duben 2014 - 14:22 Tomáš Šulc
Děkuji za Vaši odpověď. Dal jsem si tu práci a přečetl návod k použití u většiny ochranných přileb. Každý z výrobců zmiňuje, že je výrobce nedoporučuje na výrobek použít laky, nátěry a lepidla, která by mohla narušit fyzikálně mechanické vlastnosti výrobku. Vyjma výrobce Petzl, který v návodě nic takového nemá. To dle mého mdlého rozumu znamená, že nalepíme-li či napíšeme popisovačem na helmu cokoli, zříká se výrobce garance za funkčnost výrobku. Tím dle mého názoru vzniká problém, neboť jsme si vědomi tohoto nesouladu. Hledám normu (předpis), který by upravoval vlastnosti použitých materiálů či definoval jaké popisky či štítky jsou přípustné a nemohu se dostat do problémů s orgány, které striktně dodržují literu zákona. Osobně to považuji za zhovadilost a svým lidem standardně štítky na přilbu lepím, ale nedávno mne "školil" bezpečák od ČEZu a také &nbsp;Slovenských Elektráren, že je to nepřípustné a požadovali smluvní pokutu. Ale netroufnuu si ponechat to jen tak a riskovat, že se jednou "jménem republiky" dozvím, co vše jsem prosr.... atd.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout X youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail