Dokumentace PO 2

2 příspěvky / 0 nový
Poslední
#1

Dokumentace PO 2

14. Prosinec 2006 - 18:17 Vaše jméno *

Moc Vám děkuji za odpovědi. Ve firmě je provedeno začlenění a je i stanovena organizace zabezpečení PO. Když ovšem ve firmě je  sklad lahví (acetylén a kyslík, celkový počet lahví cca 30)-sklad stojí na volném prostranství mezi pracovišti firmy, je nutné i toto skladovaní začlenit do provozovaných činností se zvýšeným požárním nebezpečím (v dokumentaci to není provedeno)?

V případě stanovení organizacezabez.PO- dle dokumentace je nutné provádět cvičné pož. poplachy. Může osoba odborně způsobilá tento dokument přepracovat, aby tato povinnost nevyplývala? Ve firmě sice je tato povinnost ovšem není vypracován evakuační plán, je třeba ho v tomto případě dopracovat?

Mockrát děkuji. Přeji pěkný den.

RE: Dokumentace PO 2

14. Prosinec 2006 - 18:17 Tomáš Neugebauer
<p>V začlenění by měly být zhodnoceny a začleněny všechny činnosti, jež jsou provozovány, tedy i sklad tlakových láhví.</p> <p>Jak již jsem uvedl v minulé odpovědi, nelze obecně rozhodnout o tom, zda musí být či nikoliv prováděny cvičné požární poplachy. Pokud OZO nebo technik PO v organizaci zajištění PO stanovil, že musí být prováděny, měl k tomu, vzhledem ke kontrétním podmínkám, jistě důvod. Proč tomu tak bylo, vám nejlépe zodpoví on sám. Totéž platí pro možnost upuštění od těchto cvičení. Musí vám sdělit, co musíte změnit, aby mohlo být od nich upuštěno.</p> <p>Požární evakuační plán se zpracovává v případě, že jsou složité podmínky pro zásah nebo se provozují činnosti s vysokým požárním nebezpečím nebo v případě, že tak stanoví organizace zajištění PO.</p>

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Kde nás najdete

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1
+420 221 015 844
X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail