Celoevropská kampaň Move Europe za zlepšení podpory zdraví, orientované na zdravý životní styl zaměstnanců

Již v dubnu byly oficiálně uvedeny do provozu internetové stránky www.move-europe.cz, na nichž je mimo jiné umístěn hodnotící Dotazník podnikového zdraví pro zaměstnavatele a další informace ke kampani nazvané Move Europe - Evropa v pohybu. Projekt koordinuje Evropská síť pro podporu zdraví na pracovišti (European Network for Workplace Health Promotion).

Projekt je zaměřen na podporu zdraví orientovanou na zdravý životní styl zaměstnanců v následujících čtyřech oblastech:

  • fyzická aktivita
  • prevence kouření
  • výživa
  • duševní zdraví

Iniciativa je naplánována jako kampaň se soutěží pro zaměstnavatele, která stanoví standardy kvality Dobré praxe, identifikuje jim odpovídající příklady a zajistí publikaci výsledků v celé Evropě. Projekt je rozvržen zhruba do tří let a zahrnuje 26 NCO (Národních kontaktních center).

K identifikaci Dobré praxe bude sloužit stupňovitý model výběru: Podnik se může zapojit jako partner kampaně Move Europe (stupeň 1: vyplněný dotazník) a může se tak kvalifikovat pro výběr modelu Dobré praxe, který bude hodnocen auditem NCO a dalších odborníků přímo na místě (stupeň 2: obdrží logo kampaně). Zvláštní ocenění bude uděleno podnikům, jejichž přístup je široce uplatnitelný a přenositelný (stupeň 3: pozvání na evropskou konferenci, prezentace výsledků).

Všechny potřebné informace ke kampani Move Europe naleznete v českém jazyce od 10. dubna 2007 na stránkách www.move-europe.cz.

Kampaň v České republice koordinuje Centrum pracovního lékařství Státního zdravotního ústavu.

ZDROJ:
Vavřinová, Jarmila. Start celoevropské kampaně Move Europe za zlepšení podpory zdraví, orientované na zdravý životní styl zaměstnanců. In SZU.cz [online]. Praha : SZÚ, 2007 [cit. 01-06-2007]. Dostupný z WWW: <http://www.szu.cz/aktual/move%20europe.doc>. Dokument ve formátu MS Word.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail