VIENNA-TEC 2012 - ohňostroj průmyslových technologií a inovací

Znovu ve Vídni, ve dnech 9.-12. 10. 2012.

Dne 9. října 2012 se otevřou brány mezinárodního průmyslového odborného veletrhu VIENNA -TEC 2012, který nabízí možnost zhlédnout na jednom místě pod jednou středou šest odborných průmyslových veletrhů AUTOMATION AUSTRIA (automatizace), ENERGY-TEC (energie), IE (průmyslová elektronika), INTERTOOL (nástroje a nářadí), MESSTECHNIK (měřící a regulační technika) a SCHWEISSEN/JOIN-EX (svařování) a speciální expozice MENSCH.ARBEIT.SICHERHEIT, HYDRAULIK, SENSORICS, LOGISTICS, MANUFACTURING a OBERFLÄCHENTECHNIK. Poprvé se v rámci veletrhu uskuteční speciální expozice IT@INDUSTRY . Podrobnější informace v češtině na www.sp.cz .

Rádi bychom české podnikatele a čtenáře portálu BOZPinfo informovali, že aktivní zájem evidují pořadatelé veletrhu Reed Exhibitions Messe Wien taky ze strany České republiky. Společné expozice České republiky plánuje státní agentura CzechTrade. K účasti na tomto důležitém veletrhu v sousedním Rakousku se už přihlásilo pět vystavovatelů z České republiky, další firmy možnosti a formy své účasti zvažují.

Přípravy na VIENNA-TEC 2012 jsou v plném proudu - 1. 2. 2012 už odstartovalo umístění individuálních a společných stánků. Pořadatel veletrhu Reed Exhibitions Messe Wien se bude snažit vyjít vstříc požadavkům i menším a středním firmám z České republiky, které se přihlásí po tomto termínu.

Na veletrhu jsou očekávány také delegace z různých regionů České republiky, např. delegace z regionu Vysočina nebo z regionu Jižních Čech, delegace z různých asociací a svazů, např. delegace Asociace strojních inženýrů ČR, delegace České metrologické společnosti, delegace VUT Brno a další jednotlivé firmy z České republiky.

Firmám z ČR, které mají zájem prezentovat se na veletrhu VIENNA-TEC 2012, nabízíme kromě účasti na samostatných nebo společných stáncích také možnost katalogové a vzorkové prezentace jak s osobní tak bez osobní účasti na společném stánku CEE CZECH REPUBLIC & SLOVAKIA, a to již od 100,- Eur za 1 den veletrhu.

V rámci veletrhu se plánuje i řada mezinárodních setkání EUROKONTAKT mezi podnikateli a delegacemi z různých regionů střední a východní Evropy a jižní Evropy a EURASIE, např. z Ruské federace už nyní plánují svoji účast delegace z Moskvy, Petrohradu, Jižního Uralu, Kaliningradu, Omsku a Čuvašie.

„Technologie a myšlenky zítřka” tento rok na veletrhu „VIENNA-TEC 2012“

Zaměření veletrhu na regiony střední, jihovýchodní a východní Evropy se v roce 2012 značně rozšiřuje,” říká Matthias Limbeck, ředitel pořadatele Reed Exhibitions Messe Wien: „VIENNA-TEC eviduje zájem z této a z opačné strany Uralu. Z toho důvodu v roce 2012, k zaměření veletrhu na střední a východní Evropu a jižní a východní Evropu, přibývá Eurasijský hospodářský prostor, ve kterém Bělorusko, Ruská federace a Kazachstán spojily své hospodářské zájmy v jeden trh. Z těchto zemí očekáváme obchodní delegace na vysoké úrovni, mimo delegací svazů, asociací, hospodářských komor a zástupců regionů České republiky, Slovenska a Maďarska, jako to bylo v minulých letech. VIENNA-TEC je tak na cestě vybudovat dál své pozice v centru Evropy jako mezinárodní komunikační platformu pro inovace v průmyslu, a to až za hranice východní Evropy a střední Asie,” potvrzuje Matthias Limbeck.

Jižní Ural -  host VIENNA-TECu 2012

Jistě přijedeme do Vídně, VIENNA-TEC je již v našem plánu pro rok 2012,” potvrzují ministr průmyslu Vladimir Pavlov a ministr hospodářského rozvoje čeljabinské oblasti Jelena Murzina. Jižní Ural je obrovský dopravní uzel, který je přímo napojen na celý Eurasijský kontinent. Průmyslový vývoj regionu je ovlivněn slévárenstvím (více než 60 % průmyslové výroby), strojírenstvím, stavebnictvím, zemědělstvím a energetikou. V tomto regionu je evidováno více než 90 000 firem. Stoupající poptávka po nových průmyslových technologiích a strojích je jedním z důvodů pro návštěvu VIENNA-TECu.

Region Jižní Ural je zajímavým trhem pro budoucnost a navíc nabízí velmi dobré investiční příležitosti pro firmy z regionu centrální Evropy. Již dnes evidujeme zájem slovenských podnikatelů o navázání kontaktů s průmyslovými podniky Jižního Uralu a v návaznosti na to se plánuje obchodní setkání v rámci VIENNA-TECu. Na 9. 10. 2012 v rámci Dne návštěvníků ze Slovenské republiky se plánuje kooperační burza mezi ruskými a slovenskými podnikateli.

Obdobně velký zájem je ze strany vystavovatelů. „Už na začátku února se přihlásilo 234 firem, mezi jinými 31 firem, které budou vystavovat poprvé. To je podstatně větší počet firem v porovnání s rokem 2010 (VIENNA-TEC se koná jednou za 2 roky),” konstatuje ing. Christian Friedl, odpovědný ředitel skupiny veletrhů. Navíc jsme v jednáních se zájemci z Petrohradu, České republiky, Slovenska, Ukrajiny a Slovinska o možnostech společných stánků.

Jasnější zaměření na inovace v průmyslu

Hlavnímu tématu veletrhu „innovation@industry – technologie a myšlenky zítřka“ bude věnována speciální „Innovation Mall“ – galerie inovací. Speciální expozice „Rakousko vítá technologie“ je připravována vědeckými a vzdělávacími centry a vývojovými středisky, kde budou prezentovány nové koncepty a řešení pro průmysl a řemesla. Plánuje se také udílení titulu „Innovation Champions“.

Průmysl v Rakousku: vývoj zůstává dynamický

VIENNA-TEC jako mezinárodní komunikační platforma pro hospodářství a průmysl Rakouska je i nadále velmi důležitý. To potvrzuje studie rakouského institutu pro podporu hospodářství (WIFO) pro průmyslový růst Rakouska. Dle této studie je průmysl v Rakousku ve střední a dlouhodobé perspektivě dynamičtější než v západní Evropě.

Ve většině jiných zemí průmysl ztrácí na významu. V Rakousku je podíl průmyslu v žebříčku 15 zemí EU a je čtvrté po Irsku, Finsku a Německu. Tato skutečnost je v Rakousku především spojována s otevřením trhu v zemích střední a východní Evropy a dalších regionů a je závislá na internacionalizaci podniků. „Jasně definovaná a inovačně orientovaná koncepce VIENNA-TECu má zaměření na země střední a východní a jihovýchodní Evropy a nyní i na eurasijský hospodářský prostor jako katalyzátor procesu otevření trhu a internacionalizace ve prospěch všech zúčastněných stran včetně našich domácích podniků a našich zahraničních obchodních partnerů,“ konstatuje ředitel Reed Exhibitions Matthias Limbeck. 

Veškeré další dotazy Vám rádi zodpovíme na níže uvedených kontaktech oficiálního zastoupení veletrhu pro Českou republiku a Slovensko:
Schwarz & Partner spol. s r. o.
Benediktská 5/691, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 603 278 654, veletrhy@sp.cz

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail