Květen patří bezpečnosti - pozvánka na INTERPROTEC a další veletrhy v Brně

Ve dnech 19. – 21. května 2015 se bude na brněnském výstavišti konat 12. mezinárodní veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

Součástí veletrhu je doprovodný program, jehož organizátorem je Ministerstvo práce a sociálních věcí, které rovněž převzalo nad veletrhem záštitu. Partnery veletrhu jsou Státní úřad inspekce práce a Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i. Pro účastníky veletrhu INTERPROTEC se tak otevírají nové obchodní možnosti a navázání spolupráce. Mezi vystavovateli jsou firmy z osmi zemí, mimo jiné například 3C Systems, Portwest Ltd., Singing Rock, Klatt s.r.o., Enviform, Rostaing či Mapa Professionel.

 

Například firma Klatt s.r.o. představí novinku od výrobce CAMLOCK – dýchací masku FASTmask, která poskytuje okamžitou celoobličejovou ochranu do pěti vteřin.

Zájemci se mohou na expozici dozvědět více o metodě APPL pro stanovení psychofyziologické zátěže zaměstnanců. Komplexní přístup k této problematice zahrnuje:

  • objektivní stanovení faktorů pracovního prostředí;
  • měření odezvy lidského organismu na zátěž metodou spektrální analýzy srdeční frekvence;
  • posouzení stavu autonomního nervového systému;
  • posouzení pracovních i nepracovních vlivů na psychický i fyzický stav zaměstnanců;
  • subjektivní hodnocení zátěžových vlivů zaměstnanci.

K zajímavostem patří také český projekt Bezpečnostní varující klika. Podstata této bezpečnostní kliky spočívá ve vysokofrekvenčním rozblikání jejího madla na straně chodby v případě, že se k druhému madlu přiblíží lidská ruka. Takto je do prostoru, kde hrozí riziko srážky, včas vyslána informace, že se dveře budou otevírat.

Varující klika

 

Více informací lze nalézt na adrese facebook.com/safety.handle.

 

Kromě veletrhu INTERPROTEC se bude v těchto dnech konat také Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET a 17. mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, na který se kromě desítek komerčních firem intenzivně připravují také profesionální a dobrovolní hasiči. Budou probíhat ukázky armádní, hasičské a policejní techniky, bezpilotních prostředků, ukázky zásahů apod.

 

Spojení takto specializovaných výstavních akcí nabízí jedinečnou příležitost získat na jednom místě komplexní informace, setkat se se svými zákazníky či dodavateli a navázat nové kontakty.

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail