Katalog dalšího vzdělávání v oblasti BOZP v ČR

Zdroj: 

V článku najdete odkaz na první verzi katalogu, která obsahuje vzdělávací akce pro období 1.1.2012 až 30.6.2012.

Od vydání předpisů, které upravily požadavky na odborně způsobilé osoby pro prevenci rizik i pro koordinátory BOZP na staveništi, uplynulo pět let. Od té doby získalo potřebnou kvalifikaci již mnoho zájemců. Jejich odborná zdatnost  a praktické výkony nejsou jednotné a ani nemohou být. Měla by však existovat společná snaha dosaženou odbornost udržovat a posilovat. K tomu jistě přispívá praktické uplatňování získaných znalostí, ale nemělo by se zapomínat ani na opakování a doplňování znalostí. Nabídek nejrůznějších kurzů a školicích akcí lze najít na internetových stánkách celou řadu.

Problematikou dalšího vzdělávání odborně způsobilých osob se průběžně zabývá i profesní seskupení Společná vize. Vznikla tak myšlenka shromáždit informace o možnostech dalšího vzdělávání z oblasti BOZP do jednoho dokumentu, který by byl pravidelně aktualizován a obsahoval důvěryhodné nabídky nejrůznějších školení, která by mohla být pro odborně způsobilé osoby zajímavá. První verzi katalogu, který obsahuje vzdělávací akce pro období 1.1.2012 až 30.6.2012 je možno stáhnout zde. Katalog je zveřejněn rovněž na stránkách www.spolecnavize.cz.

Pro připravovaná vydání katalogu se připravuje nejen další rozšíření nabídky odborných vzdělávacích akcí, ale v katalogu by se v budoucnu měly také objevit:

  • Novinky z kulatého stolu MPSV, vývoj novelizace zákona č. 309/2006 Sb.
  • Přehled vysokých škol s nabídkou vzdělávání v oblasti BOZP
  • Přehled mezinárodních odborných akcí a konferencí v oblasti BOZP
  • Přehled soutěží v oblasti BOZP

Poskytovatelé školení a podobných akcí, kteří by rádi rozšířili stávající nabídku, mají možnost prostřednictvím formuláře, který je součástí katalogu, požádat o zařazení svých akcí do příštích vydání. Zveřejnění takových informací je bezplatné. Vzniká tak možnost vytvoření trvale aktualizovaného dokumentu, který bude zahrnovat řadu užitečných informací nejen pro odborně způsobilé osoby, ale i pro širší odbornou veřejnost.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail