Bezpečnostní varující klika

Podstata bezpečnostní varující kliky, která má zabránit střetu dvou osob, spočívá ve vysokofrekvenčním rozblikání jejího madla na straně chodby v případě, že se s druhému madlu přiblíží lidská ruka.

Bezpečnostní klikaJe známa řada provedení do chodby otevíraných dveří, které obsahují prvky snižující pravděpodobnost střetu s osobou tyto dveře na chodbě míjející. Ve většině situací však tuto pravděpodobnost nesnižují v dostatečné míře.

Bezpečnostní varující klika, která má ambici pravděpodobnost této srážky snížit radikálně, bude premiérově vystavována na veletrhu Interprotec, ve dnech 10. - 21. 5. 2015.

Podstata této bezpečnostní kliky spočívá ve vysokofrekvenčním rozblikání jejího madla na straně chodby v případě, že se k druhému madlu přiblíží lidská ruka. Takto je do prostoru, kde hrozí riziko srážky, včas vyslána informace, že se dveře budou otevírat.

Bezpečnostní klika

Výhodou tohoto bezpečnostního zařízení je možnost jeho naprogramování na různé formy blikání, zejména frekvence a blikající sekvence, podle požadavku zákazníka, či podle specifika konkrétního místa využití. Zařízení lze snadno použít pro stávající dveře bez nutnosti jejich úprav a vykazuje se nízkými náklady na pořízení a instalaci. Funkce zařízení je zachována i přes běžné typy rukavic a oblečení.

Přijďte svou přítomností podpořit tento český projekt, který chce udělat svět zase o něco bezpečnější pro život. Více informací lze nalézt na adrese facebook.com/safety.handle.

Autor článku: 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail