Opětovné přijetí do pracovního poměru a pracovnělékařská prohlídka
Musí mít zaměstnanec po opětovném přijetí do pracovního poměru znovu pracovnělékařskou prohlídku? Záleží, jak dlouhá doba uplynula. A blíží se také novinka v právní úpravě - zaměstnanci zařazeni do kat. 1. vstupní pracovnělékařskou prohlídku nebudou muset mít.
Pálení čarodějnic: Tradice, která baví, ale vyžaduje opatrnost
Tradiční pálení čarodějnic by si lidé měli užívat bezpečně. A nezapomeňte, že od 1. března 2025 platí nové pravidlo: spalování biologického odpadu je zakázáno.
Napo na pracovišti: Zábavná cesta ke zdraví a bezpečí
BOZP je důležitým tématem nejen pro dospělé, ale i pro děti, které si už od útlého věku osvojují základní návyky a postoje. Animovaná postavička Napo a jeho přátelé představují svět bezpečnosti na pracovišti prostřednictvím krátkých, vtipných filmů, které poutavou formou upozorňují na různá rizika.
Vyšla dlouho očekávaná novela zákoníku práce a nařízení vlády ohledně překážek v práci
Vyšel zákon č. 120/2025 Sb., kterým se mění zákoník práce, a nařízení vlády č. 122/2025 Sb., které se týká důležitých osobních překážek v práci.
V loňském roce výrazně poklesl počet smrtelných pracovních úrazů
V roce 2024 došlo ke snížení počtu smrtelných pracovních úrazů a to na nejnižší úroveň za posledních více než 20 let.
Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci
Agentura EU-OSHA při příležitosti Světového dne bezpečnosti a ochrany zdraví při práci poukazuje na dopady digitalizace.
Zásady bezpečnosti práce v potravinářství
Potravinářství je obor, kde je kromě zásad bezpečnosti práce nutné dodržovat také řadu přísných hygienických ustanovení. Zaměstnavatel je povinen vytvářet zaměstnancům bezpečné a zdraví neohrožující pracovní prostředí a pracovní podmínky. Nevyhovující pracovní podmínky a nedodržení zásad bezpečné práce jsou častými příčinami vzniku pracovního úrazu. Základní povinnosti podnikajících subjektů upravuje zákoník práce zákon č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů) a zákon o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (zákon č. 309/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů).
Zásady bezpečnosti práce ve stavebnictví
Zaměstnavatel je povinen vytvářet podmínky pro bezpečné, nezávadné a zdraví neohrožující pracovní prostředí vhodnou organizací bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a přijímáním opatření k prevenci rizik.
Osobní ochranné pracovní prostředky v zemědělství
Nelze-li rizika odstranit nebo dostatečně omezit technickými prostředky nebo opatřeními na úseku organizace práce, je povinen zaměstnavatel poskytnout zaměstnancům osobní ochranné pracovní prostředky. V zemědělství oděv i obuv podléhá při práci vlivem prostředí a charakteru pracovní činnosti mimořádnému opotřebení a znečištění. Proto poskytuje zaměstnavatel jako osobní ochranné pracovní prostředky též pracovní oděv a pracovní obuv. Zároveň je povinen na základě předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění, podráždění pokožky nebo znečištění zaměstnance poskytovat zaměstnancům mycí, čistící a dezinfekční prostředky.
Osobní ochranné pracovní prostředky pro práci v lese
Jedná-li se o rizikovou práci, při které je nezbytné nepřetržité používání OOPP, musí být během práce zařazeny bezpečnostní přestávky, při nichž může zaměstnanec ochranné prostředky odložit (po dobu této bezpečnostní přestávky, nesmí být exponován rizikovým faktorům překračujícím hygienické limity - při práci v lese se jedná zejména o hluk a vibrace). Přidělované ochranné prostředky musí být plně funkční, udržovány v použivatelném stavu a musí být kontrolováno jejich používání.
Do zahraničního výrobního závodu v blízkosti Brna hledáme odborníka na pozici Health and Safety specialista, který se chce rozvíjet a stát se klíčovou součástí týmu.
TOP AKCE
TIPY NA AKCE
Další akce najdete v našem kalendáři.
Loučíme se s dubnovou kampaní Bezpečně na pracovišti a příští týden se můžete těšit na téma ergonomie.
Žádné komentáře doposud nebyly přidány.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1 - Nové Město
IČO: 00025950
DIČ: CZ00025950
Přidat komentář