Výběr z diskusí na stránkách Euroshnetu, březen až červen 2008

Výběr z diskusí na stránkách Euroshnetu, březen až červen 2008

  • Pokračuje diskuse k problematice ergonomie osobních ochranných prostředků. Někdy je obtížné posoudit ergonomii v laboratorních podmínkách, které neodpovídají skutečnému nasazení. Normy často neobsahují potřebné zkušební postupy.
  • Připravuje se 3. Konference o normalizaci, zkušebnictví a certifikaci. Bude se knat v Krakově ve dnech 11. a 12. 9.2008. Pořádá ji Euroshnet společně s CIOP, bližší informace lze získat na stránkách www.ciop.pl/EUROSHNET2008.
  • Jako příprava na Krakovskou konferenci je na stránkách Euroshnetu otevřeno několik nových diskusních fór se zaměřením na zkoušení a certifikaci. Diskutuje se vliv zkoušení a certifikace na bezpečnost výrobků uváděných na trh. Odpovědnost má výrobce, ten však někdy nemá dostatečné znalosti o svých povinnostech. Kromě posuzování shody výrobků se nesmí zapomínat na zkvalitnění dozoru nad trhem.
  • Byl zveřejněn mandát pro zpracování normalizačního programu z oblasti nanotechnologií a nanomateriálů. Dokument je k nahlédnutí zde.
  • K diskusi byl zveřejněn dokument, zabývající se normovými nástroji pro sjednocením dozoru nad evropským trhem. Dokument je k nahlédnutí zde.

 

 

 

Nabízíme Vám možnost BEZPLATNÉHO odběru e-mailového zpravodajství

Přehled příspěvků publikovaných na oborovém portálu BOZPinfo zasílaný každý pátek odpoledne

Provozovatel portálu

Výzkumný ústav bezpečnosti práce, v. v. i.
Jeruzalémská 1283/9
110 00 Praha 1

Sociální sítě VÚBP

facebook linkedin instagram buzzsprout twitter youtubepinterest

Kde nás najdete

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na váš e-mail